Półfinał eliminacji do Woodstocka w Starym Maneżu

wood eliminacjePrzełom lipca i sierpnia, słoneczne lato, gorąca atmosfera. Spontaniczność, zabawa, może odrobina błota i przede wszystkim muzyka, dużo dobrej muzyki – tak można zdefiniować Przystanek Woodstock. Ale, niestety, to dopiero w wakacje. Jeżeli nie możecie doczekać się Najpiękniejszego Festiwalu Świata, już 14 maja w Starym Maneżu możecie poczuć przedsmak Wooda.

Koncertowy harmonogram podczas festiwalu nad Odrą napięty jest do granic możliwości, niemal ciągle coś się dzieje, a zewsząd słychać muzykę. Dla wielu zespołów zagranie przed kilkudziesięciu tysięczną publicznością (impreza nie jest biletowana, więc dokładnych danych nie ma) to spełnienie marzeń. Niestety, nie każdy dostanie taką szansę.

Koncerty półfinałowe Eliminacji mają na celu wyłonić zespoły, które zagrają na scenach 22. Przystanku Woodstock. Zwycięzcy wszystkich trzech półfinałów (we Wrocławiu, Łodzi i Gdańsku) wystąpią 4 czerwca na Finale Eliminacji w Poznaniu.

W Starym Maneżu zaprezentuje się jedenaście zespołów, ale tylko dziewięć z nich będzie brało udział w eliminacjach. Gościem specjalnym i jednocześnie laureatem ubiegłorocznych Eliminacji będzie Pull The Wire, punkrockowy zespół pochodzący z Żyrardowa. Gwiazdą wieczoru będzie ethno-elektryczny Gooral.

O miejsce na scenach Woodstocka zawalczy pochodzący z Trójmiasta zespół The Shipyard, określający swoją muzykę mianem post cold shoegaze punk alt, gdańska grupa Majestic, która gra reggae ska rock z domieszką niesamowitej energii i dobrego humoru oraz root rockowy duet założony w Koszalinie, ale obecnie działający na terenie Trójmiasta: Oil Stains. Kolejnym zespołem, który zagra tego wieczoru będzie bydgoski BLACK Like SUGAR, czerpiący z wielu różnych gatunków muzycznych, takich jak reggae czy rap, ale opierający się na ciężkim, rockowo-metalowym fundamencie, olsztyński duet z pogranicza popu i alternatywy, czyli Romantycy Lekkich Obyczajów oraz energetyczny, alternatywny Radio Slam, grający rocka i indieW Starym Maneżu zaprezentuje się również punk&rollowy zespół SIQ, wywodzący się ze Szczecina, łączący wątki metalu i elektroniki zespół Scylla oraz białostocki zespół Cochise, których muzykę można określić jako mieszankę rocka, metalu i grunge’umuzyki progresywnej, inspirowanej kulturą indiańską.

Chociaż grupy prezentują różny rodzaj muzyki, łączy ich niesamowita pasja do tego, co robią. Na tych, którzy tego wieczoru przyjdą do Starego Maneżu, czeka niezwykła muzyczna uczta i przedsmak Woodstockowego szaleństwa.

Kiedy: 14 maja, 2016 r., 16:00

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Wstęp: wolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 17 =