Technikalia 2016 – finał imprezy z gwiazdorską obsadą

technikaliaFinał Juwenaliów Politechniki już 13 maja. Na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku odbędzie się z tej okazji Koncert Główny. Zagrają: Jelonek, Łąki Łan, happysad i T.Love.

O 16:30 zacznie Jelonek. Grupa znana z żywiołowych koncertów i mocnych brzmień. Michał Jelonek, lider zespołu, kojarzony również z występów w Hunterze to multiinstrumentalista, który swoją charyzmą  porywa do zabawy wszystkich. Wraz z Mariuszem Andraszkiem, Leszkiem Kowalikiem, Pawłem Chojnackim i Krzysztofem Osiakiem tworzy wyjątkowe połączenie muzyki z pogranicza rocka i metalu z instrumentami smyczkowymi.

Po nich o 18:00 na scenę wchodzi Łąki Łan. W składzie Paprodziad, Zając Cokictokloc, Poń Kolny, Bonk, Mega Motyl oraz Jeżus Marian tworzą kolorową kapelę, która, podobnie do swojego poprzednika, potrafi porwać do tańców i śpiewów swoich słuchaczy. Na scenie prezentują się zawsze w przebraniach, grając połączenie punku, funku i elektroniki, czyli Łąki Funk. I zapewne robią to najlepiej na świecie.

19:30 – czas na happysad. Jeden z popularniejszym polskich zespołów rockowych znany jest głównie z takich utworów jak „Łydka” i „Zanim pójdę”, lecz na swoim koncie mają o wiele więcej dobrych piosenek, zgromadzonych jak na razie na 6 płytach. Na koncertach przeważnie gromadzą rzeszę fanów, którzy wraz z nimi wyśpiewują każdy kawałek. Podstawowy skład zespołu to 6 osób: Jakub Kawalec, Łukasz Cegliński, Artur Telka, Jarosław Dubiński, Maciej Ramisz i Michał Bąk. Liczmy, że w piątek usłyszymy też nowy materiał, nad którymi panowie pracowali na niedawnym obozie kompozycyjnym.

Ostatnim zespołem, który o 21:00 wystąpi na Placu Zebrań Ludowych jest T.Love. Ikona polskiego rock & rolla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych kapel tworząca rodzimą scenę od ponad 30 lat. Obecnie w składzie: Zygmunt „Muniek” Staszczyk, Jan Pęczak, Paweł Nazimek, Sidney Polak, Michał Marecki oraz gościnnie Tom Pierzchalski. Większość krążków T.Love zyskało status złotych płyt, a składankowy „Love Love Love The Very BesT.LOVE” pokrył się w roku 2012 platyną. W trakcie dotychczasowej kariery, zespół pojawiał się na scenach prawie całej Europy, a także wielokrotnie w USA. Na koncercie spodziewać się można zarówno starszych, jak i nowych utworów, wśród których z pewnością usłyszymy nieśmiertelne przeboje: Warszawę”, „Ajrisz”, „Jest super”, czy „Stokrotkę”.

Kiedy: 13 maja 2016 r., godz.16:30

Gdzie: Plac Zebrań Ludowych, Gdańsk

Bilety: studenci – 10 zł (do 13.05), 15 zł (przed wejściem) / pozostali – 25 zł (do 13.05), 30 zł (przed wejściem)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dziesięć =