PRZEGLĄD WEEKENDOWY 6.05-8.05

12930920_995539677166055_369105330_nMajowy weekend za nami. Nie oznacza to jednak, że żak nie myśli już o zabawie i swobodzie. Przerwa od nauki w studenckich sercach rozpaliła żar przygody! CDN przychodzi z pomocą, prezentując kilka ciekawych wydarzeń, które z pewnością zapadną wam w pamięć. Zapraszamy na PRZEGLĄD WEEKENDOWY.

PIĄTEK

Piątkowy wieczór przeznaczymy dla muzyki szczególnej, której energia ukołysze nasze ciała. Koncert belgijskiej wokalistki Selah Sue z pewnością należeć będzie do momentów niezapomnianych. Któż inny potrafi w tak niezwykły sposób wykorzystać siłę funku, soulu, reggae, rocka, tworząc utwory będące nośnikami głębokich emocji? Filigranowa dama klimatycznych dźwięków oczaruje publiczność – to pewne. Już teraz zachęcamy was do wzięcia udziału w magicznym koncercie z jej udziałem. Występ w gdańskim klubie Stary Maneż poświęcony będzie promocji najnowszego albumu „Reason”. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 20:00. Bilety w cenach od 89 do 120 złotych możecie kupić przez Internet. Gorąco polecamy!

Czy „W czasie deszczu dzieci się nudzą”? Nie od 18:00 w gdańskiej Projektorni! Wieczór należeć będzie bowiem do Starszych Panów, których scenki kabaretowe wywołają uśmiech na twarzach wielu pokoleń. Repertuar Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory: w tym utwory „Addio pomidory” i „Rodzina” – zaprezentują: Dorota Lulka, Paweł Nowak i Maciej Sadowski. Jak wybrzmi ich aranżacja? Przekonacie się już w piątek. Wstęp w cenie 10 złotych. Zapraszamy!

W piątek doświadczymy również prawdziwego porażenia! Tribute to AC/DC w Wydziale Remontowym zaprowadzi nas autostradą do piekła. U celu naszej muzycznej podróży zrobi się gorąco! Największe przeboje australijskiej grupy, takie jak „Hells Bells” czy „You Shook Me All Night Long”, rozładują napięcia z całego studenckiego tygodnia. Ta przyjemność, odegrana przez cover band Cztery Szmery, kosztować będzie 20 złotych. Zatem – do Wydziału na 20:00 marsz!

Szachy, warcaby, chińczyk czy Monopoly, kto w to nie grał? Zabawy, które wciągają na całe godziny, nie tylko tych najmłodszych. Z dobrym towarzystwem można bawić się cały dzień. Przekrój przeróżnych gier Rebel będzie dostępny przez cały weekend w Kandelabrze Premium Pub w Gdyni. Nie zastanawiaj się ani chwili, tylko zbieraj bliskich i spędź czas na wspólnej zabawie w świetnym otoczeniu. Wstęp wolny, wydarzenie rozpoczyna się już o godzinie 14:00!

Powrót do przeszłości w Klubie Filmowym w Gdyni. „Głośniej od bomb” to film opowiadający historię wdowca i jego dwóch synów, którzy po stracie najbliższej osoby starają się żyć normalnie. Po pewnym czasie wracając wspomnieniami do swojej żony, matki. Okazuje się, że każdy z nich zapamiętał ją inaczej, co daje inne światło na sprawę. Mężczyźni zbliżają się do siebie, jednocześnie odkrywając tajemnice i uczucia, które skrywały się za tym tragicznym wydarzeniem. Film prezentowany był na festiwalu w Cannes i nagrodzony na Sztokholmskim Festiwalu Filmowym. Ogromna dawka emocji za jedyne 10 zł!

SOBOTA

Sposobem na wprawienie się w dobry sobotni nastrój będzie sport – zdecydowanie! Proponujemy wam zajęcia, które rozruszają nie tylko wasze ciała, ale i umysły. Szkoła Kundalini Jogi organizuje warsztaty „Joga zdrowia”, które mają przybliżyć nam tematy właściwego odżywiania czy poprawy kondycji fizycznej. Spotkanie odbywa się w Marina Wellness Center (Gdańsk, ul. Jelitkowska 20). Koszt zajęć to 30 zł. Pytania i zapisy należy kierować na adres mailowy (joga.gdansk@gmail.com) lub pod numerem telefonu (507 09 09 84).

1052348_937371466327995_3829360936607352569_oKlub B90 zaprasza na koncert młodej i piekielnie zdolnej wokalistki –Natalii Nykiel. Była uczestniczka programu The Voice of Poland dała się poznać jako barwna artystka, której debiutancki album okazał się elektronicznym osiągnięciem. To właśnie dzięki niemu Natalia otrzymała szereg nominacji do prestiżowych nagród muzycznych. Tym razem w ramach klubowej trasy promować będzie swój krążek „Lupus Electro”. Koncert odbędzie się o godzinie 20:00, a bilety na to wydarzenie kosztują 40 i 50 złotych.

W sobotę czeka nas również koncert zorganizowany w szczytnym celu. Specjalnie dla naszych pupili zagra zespół Lemon, a całe wydarzenie poprowadzi Piotr Bałtroczyk. Rok 2016 upływa pod znakiem zwierząt starszych, chorych i bezdomnych, a także uratowanych koni. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi jak największej części społeczeństwa na powszechny problem nieszanowania zwierząt. One, jak każde inne istoty, odczuwają ból. Traktujmy je tak samo, jakbyśmy my chcieli być traktowani. Wesprzyj czworonożnych przyjaciół i przyjdź na specjalny koncert do Opery Leśnej w Sopocie. Bilet tylko w cenie 50 złotych!

Lato zbliża się wielkimi krokami, z każdej strony trąbią o zdrowym żywieniu. Kiedy w końcu decydujesz się na zmianę i przychodzi czas przygotowania posiłku, w głowie pozostaje pustka. Zero pomysłów na zdrowe śniadanie, obiad czy kolację. Ciężko jest znaleźć zdrowe zamienniki tradycyjnych produktów. Nie możesz się zebrać do samodzielnego gotowania? Wpadnij do Ciuciubabki w Gdyni, a nauczysz się przygotowywać zdrowe desery, takie jak dietetyczny mus czekoladowy, kokosowe kulki czy jaglane trufle. Zadowolenie bliskich gwarantowane! Cena warsztatów wynosi 45 złotych. Pamiętaj o internetowym zapisie na adres kuchniailony@gmail.com. Rozpoczęcie już o godzinie 16:00!

NIEDZIELA

Niedzielne teatralne popołudnie wypełni kobieca energia. Gdańska Katownia zaprasza na improwizację „7 kobiet w różnym wieku” – performance, na którym zdarzy się wiele. Małgorzata Różalska zadba o totalne zaskoczenie przybyłych gości, zatem nie zdradzimy, czego możecie się spodziewać na tym niezwykłym wydarzeniu. Podpowiemy tylko, że zaproszone przez nią improwizatorki przygotują  barwne historie. Ich osią będą kobiety – i to o różnych obliczach. Nieobliczalność będzie więc słowem kluczem. Jesteście ciekawi, co może wydarzyć się w Katowni? Jeśli tak, to zapraszamy już na godzinę 19:00. Przygotujcie 10 złotych.

Z kolei sopocki Teatr Na Plaży zachęca do udziału w gościnnym spektaklu „Kobieta KolaRŻ”. Tym razem to taniec stanie się pretekstem do otarcia dyskusji na temat kobiecości. Koncept oraz choreografia Magdaleny Wójcik wskażą nam problemy, z którymi przychodzi borykać się współcześnie paniom. Jeśli jesteście ciekawi, co takiego odsłoni przed nami ten taneczny spektakl, zapraszamy na godzinę 19:00 do Sopotu. Bilety na wydarzenie kosztują 10/15 złotych. Zapraszamy.

To już kolejna edycja czwartego sezonu charytatywnego cyklu „SERCA GWIAZD ”. Tym razem pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane rodzinie 13- letniego Marcina, który ma porażenie mózgowe, wodogłowie, paraliż prawej strony ciała i zaburzenia wzroku. Głównym gościem wydarzenia będzie aktor, znany m.in. z takich seriali jak „Na dobre i na złe”, „Sama słodycz”, czy „Egzamin z życia”– Mateusz Damięcki. Rozmowę z Gościem przeprowadzi Beata Szewczyk. Zapraszamy już na godzinę 15:00 do Zatoki Sztuki w Sopocie! Wspomóc akcję możesz już za 15 zł.

Coś wykwintniejszego dla wysublimowanych gustów, czyli Gdański Festiwal Muzyczny 2016. Rozpocznie się w niedzielę i potrwa tydzień. Jest to szczególne wydarzenie, gdyż funkcję Artysty Rezydenta w tym roku zgodził się przyjąć światowej sławy skrzypek , dyrygent – Maxim Vengerov. Z racji specjalizacji głównego gościa, cały festiwal będzie podporządkowany instrumentom smyczkowym. Motywem przewodnim wydarzenia jest „Koncert Polski”. Vengerov zaprezentuje się w polskich wykonaniach, a dodatkową atrakcją będzie występ jurora konkursu chopinowksiego – Nelsona Goernera. Tydzień przepełniony przepiękną muzyką rozpocznie się w Filharmonii Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *