„Grease”, czyli z Broadwayu na gdyńską scenę

„Grease”Amerykański film, który przenosi widzów w niezapomniane lata 50., czasy szaleństwa i buntu: „Grease” – to produkcja, która na stałe wpisała się w kanon popkultury.

Oficjalna premiera musicalu odbyła się w 1978 roku, a jego reżyserem jest Randala Kleisera. Główne role zagrali John Travolta (Danny Zuko) i Olivia Newton-John (Sandy Olsson). Produkcja doczekała się kontynuacji pt. „Grease 2” (1982) i wersji teatralnej.

Fabuła opiera się na życiu amerykańskich nastolatków: niepokornych, zbuntowanych i przystojnych chłopców w czarnych, skórzanych kurtkach, cheerlederkach z pomponami, szybkich samochodach i miłości do rock&rolla. Roztańczeni bohaterowie zmagają się z sercowymi problemami.

Ogromną rolę w całym projekcie odgrywa znakomita choreografia i muzyka. Do niezapomnianych piosenek należą m.in. „You Are The One What I Want”, „Summer Nights”. „Grease” to przede wszystkim świetna zabawa, którą Teatr Muzyczny przenosi z nowojorskiego Broadwayu na gdyńską scenę. W obsadzie musicalu znajdują się: Marek Kaliszuk, Dorota Białkowska, Paweł Czajka, Renia Gosławska, Tomasz Bacajewski, Agnieszka Król, Paweł Mielewczyk, Mariola Kurnicka. To bez wątpienia wspaniałe przedstawienie, które oddaje hołd epoce rock&rolla.

Kiedy: 27 kwietnia 2016 r., godz. 19:00

Gdzie: Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej, Plac Grunwaldzki 1, Gdynia

Bilety: 80 zł / 91 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =