PRZEGLĄD WEEKENDOWY 22.04-24.04

Przegląd Weekendowy

„Ahoj przygodo!” wołają studenci. I nie straszna im kapryśna pogoda – energię czerpią bowiem z każdego słonecznego promienia. Gdzie tym razem zawitają łodzie pełne żaków? Przekonajcie się już dziś, jakie miejsca na kulturalnej mapie Trójmiasta poleca CDN!

PIĄTEK

Gdynia ma powody do dumy. To tam bowiem odbędzie się 9. edycja festiwalu Miasto Słowa. Dni 22-23 kwietnia to pierwszy w tym roku Weekend Literacki organizowany w ramach wyżej wspomnianego projektu. Przez dwa przepełnione słowami dni królować będą nie autorzy, a… czytelnicy! To właśnie im poświęcone jest to literackie święto. Uczestnicy dostaną okazję do udziału w warsztatach, dyskusjach, oraz atrakcjach miejskich. Jednak tym, czym poszczycić mogą się organizatorzy, są spotkania ze znanymi polskimi  i zagranicznymi pisarzami. W piątek gośćmi specjalnymi będą Zośka Papużka, Ziemowit Szczerek oraz Władysław Radziwinowicz. Całość odbędzie się w Foyer MMG i jest bezpłatne.

Amatorom życia klubowego polecamy dwie imprezy – obie w zupełnie różnych odsłonach gatunkowych. Pierwsza – Te33no Collective press Silesia in Docks – odbędzie się w Gdańskim Buffecie. Utrzymana w klimacie „dark techno”, porwie do tańca nie tylko zgorzkniałych fanów gatunku. Podczas elektrycznego wieczoru czeka nas występ DJ-ów, m.in. Marrela, Pathara, Czubka i Jasomnia. Nie zabraknie oczywiście Ukasha z Te33na Colective. Wydarzenie rozpoczyna się o 22:00. Bilety kosztują 5 złotych.

Druga propozycja to prawdziwa rock and rollowa prywatka! Rock and Roll Night sprawi, że przeniesiemy się w magiczne lata 50. i 60., czyli czasy, w których muzyka gitarowa rozwijała się najprężniej. Salę klubu Hi-Fi opanują utwory Little Richarda, Beatlesów, Presleya i Stonesów. Start o godzinie 19:00. Wstęp za jedynie 6 złotych.

SOBOTA

Sobota śmiało może zyskać miano koncertowej. Czekaja nas bowiem występy doskonałych artystów. Stary Maneż zaprosił w swoje progi grupę złożoną z zaprzyjaźnionych muzyków i dziennikarzy. Mowa oczywiście o zespole Poparzeni Kawą Trzy. Panowie, których w 2005 roku połączyła chęć artystycznego wyrażania siebie, od czasu swojego debiutu zyskali sporą popularność. Nie dziwi więc, że gościli już na największych festiwalowych scenach – w tym na przystanku Woodstock. My nie mamy wątpliwości, że wieczór z nimi będzie niesamowity. Bilety na to wydarzenie dostępne są w cenie 49 złotych za miejsca stojące i 65 złotych za miejsca siedzące. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00.

Klub Żak proponuje nam wspólną muzyczną przygodę z Jazzombie. Zespół jest niezwykłą hybrydą. Powstał bowiem dzięki połączeniu artystycznych sił dwóch niebanalnych grup – Pink Freud i Lao Che. Cóż wyszło z tego  jazzowo-rockowego połączenia? Przekonamy się już o godzinie 20:00. Formacja promować będzie swój krążek „Erotyki”. Bilety ze zniżką studencką kosztują 40 złotych. Można je nabyć w kasie klubu.

Głodni smakowych wrażeń powinni natomiast wziąć udział w organizowanym przez Protokulturę „Najeździe Foodtracków na Stocznie Gdańską”. Wśród zaproszonych czterokołowych gości znajdują się m.in. Surf Burger, Naleśniki z Bryki, Primo Piatto i Soul Food Bus. Imprezami towarzyszącymi są SAGO Zmiana Wibracji Ziemi i Luna Plana: Quatra Assembled – Psychodelic Trance party. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.protokultura.pl.

Przegląd WeekendowyNIEDZIELA

Drodzy studenci, nie zapominajcie o tym, że niedziela wiąże się z „Weekendem za pół ceny”. To już 8. edycja wydarzenia, które otwiera przed wami drzwi przeróżnych knajp, barów i restauracji w Gdańsku, a także innych miejsc: m.in. obiektów noclegowych czy salonów urody. Szczegółowych informacji szukajcie na stronie www.gdansk.pl/rozsmakujsie. Pamiętajcie: warto oszczędzać!

A gdzie warto szukać niedzielnej inspiracji? Oczywiście na Trampkach! Czym one są? Spotkaniami podróżniczymi, na których króluje (dosłownie!) płeć piękna. Panie opowiedzą o swoich największych życiowych przygodach. Nie zabraknie rozmów o odwadze i chęci rozsmakowania się w świecie. Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 10:00 w Europejskim Centrum Solidarności. Prelegentkami będą m.in.: Anita Demianowicz, Stasia Budzisz-Cysewska oraz Dorota Chojnowska. Razem z nimi odwiedzimy Kaukaz, Amerykę Południową czy też Koreę Północną. Brzmi zachęcająco? Wyobraźnia pracuje? A więc przygotujcie 15 złotych i ruszajcie na spotkanie z przygodą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − siedem =