„Songs from Yesterday”, czyli jazz w Starym Maneżu

szczesniak-222Wspaniały projekt dwóch niesamowitych jazzowych muzyków- „Songs from Yesterday” z serii „Great American Songbook”- Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina. Koncert odbędzie się już 8 kwietnia w Starym Maneżu.

Muzycy zawiesili sobie wysoko poprzeczkę, gdyż zaprezentują najpiękniejsze zinterpretowane przez siebie utwory takich wykonawców jak The Beatles, Rolling Stones, Billa Withersa, Davida Bowie czy Stevie Wondera. W ich repertuarze znajdują się m.in. „This Is Not America”, „Lovely Day” czy „Tears In Heaven”. Krzysztof Herdzin jest autorem wspaniałych aranżacji, zaś wszystko uzupełnia swoim niesamowitym głosem Mietek Szcześniak. Sekretem wspaniałego projektu są ponadczasowe numery. –Zawsze staram się wyciągnąć z kompozycji to, co jest ich istotą, przeżyć wyjątkowe chwile, w których spoglądamy na rzeczy z pozoru malutkie, spowszedniałe – Szcześniak.

Krzysztof Herdzin postać wszechstronna- pianista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Jest autorem jazzowych przeróbek Fryderyka Chopina, wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatem Oscara Muzyki Jana A.P. Kaczmarka. Na swoim koncie ma wiele innych nagród, równie cennych jak ten Oscar.

Mietek Szcześniak to legendarny polski muzyk jazzowy. Wydał siedem płyt, z czego ostania jest współautorstwem z Herdzinem. Artysta współpracował z Edytą Górniak, owocem ich pracy jest słynny utwór- „Dumka na dwa serca”. Szcześniak jest laureatem nagrody Bursztynowego Słowika, a także ma na swoim koncie trzy Fryderyki. Jego wyjątkowy głos ma rzesze fanów, którzy wiernie przybywają na koncerty.

Kiedy: 8 kwietnia 2016 roku (piątek), godz. 20:00

Gdzie: Stary Maneż, ul. Juliusza Słowackiego 23

Bilety: 50zł (miejsce stojące), 70zł (miejsce siedzące)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *