Przedświąteczny weekend

em231_wesolychCzas najwyższy, by przygotować świąteczne pyszności, pakować prezenty i ubierać choinkę. Nie zapomnijcie jednak o odpoczynku i wyskoczcie na dobrą imprezę. To ostatni, przedświąteczny przewodnik. Życzymy wam Wesołych Świąt, niezapomnianego Sylwestra i długiego, bezkarnego lenistwa! Do zobaczenia w przyszłym roku!

Zanim rozjedziecie się, by spędzić świąteczny czas w rodzinnym gronie, zdążycie się jeszcze w piątek ubrudzić w piekielnej smole. Klub Ucho będzie gościć legendę szwedzkiego black metalu, grupę Marduk. Zagrają przed nią szwedzkie Death Wolf, Grave i Vaklyrja, a z polskiego podwórka pojawi się Azarath (zespół Inferna, perkusisty Behemotha). To prawdziwa uczta dla fana gatunku. Koncert staruje o 18.30, a bilety w cenach 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu) dostępne są w Uchu, salonie muzycznym Puls i sieci TicketPro.

Jeśli chcecie pozostać w kręgu ciężkiego brzmienia, zawitajcie do Desdemony. Tam zagrają mniej znani, krajowi przedstawiciele metalu. Struggle With God ze Słupska to heavy rockowy zespół grający wściekłe riffy i wyjące melodie. W mroczny klimat wprowadzi was sludge metalowy Inverted Mind z Krakowa, a southern metal w klimacie Red Fand czy Black Label Society zagra J.D.Overdrive z Katowic. Będzie więc czarno, ale i różnorodnie. Koncert zaczyna się o 19.00, a wstęp kosztuje 10 zł.

W Bunkrze zagoszczą łagodniejsze dźwięki za sprawą koncertu Drewnofromlas. Zespół promuje płytę – zbiór utworów z lat 2006-2012 –(tu wpisz tytuł), wydaną za pomocą crowdfundingu. Ich różnorodne dźwięki z pewnością zachwycą fanów alternatywy. Po koncercie przewidziana jest impreza w klimacie dancehall i ragga jungle. Impreza startuje o 21.00, sygnuje ją Jaggermeister, a wejście kosztuje 10 zł.

Znajdzie się także coś dla miłośników rozrywki z górnej półki. W Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Krystyna Janda. W programie „Piosenki z teatru” zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory, wszystko w reżyserii Magdy Umer. Ten wyjątkowy, romantyczno-nastrojowy wieczór kosztować będzie od 90 do 150 zł. Bilety kupić można w kasie Filharmonii, a koncert zaczyna się o 19.00.

ruta erdeTuż nad morzem, bo w Teatrze Na Plaży, odbędzie się premiera spektaklu w reżyserii Adama Nalepy. Projekt powstał ze współpracy Teatru Wybrzeże i Teatru BOTO. „Ruta Erde – Całoczerwone” to opowieść o kobiecie, która bardzo na siebie liczyła i… niestety się zawiodła, oraz o jej podróży do środka siebie. Występują Małgorzata Szczerbowska i Sylwia Góra-Weber. Spektakl rozpoczyna się o 19.00. Bilety kosztują 20 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny).

W sobotę zdecydowanie bardziej będzie czuć świąteczny klimat. Już o 17.30 cała Polska, a w szczególności cały Gdańsk będzie śpiewać kolędy na Długim Targu. Wystąpią tam m.in. Ania Wyszkoni, Tatiana Okupnik, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny i Przemek Brzozowski. Koncert współorganizują radio Zet i TVP1. Wstęp wolny. Będzie więc okazja do złożenia życzeń znajomym, a potem do spaceru po Jarmarku Bożonarodzeniowym na Targu Węglowym.

Klub Ucho proponuje gorące reggae. Na scenie wystąpi Ras Paddy i The Rockas. Rozgrzeją was tego grudniowego wieczora dubami i brzmieniami w stylu roots reggae. Zaprezentuje się tam również eksperymentalny, trójmiejski zespół Ortalion. Bilety na imprezę w cenie 10 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu) można kupić w Uchu, salonie muzycznym Puls i sieci Eventim. Koncert startuje o 20.00.

Jak zwykle w Trójmieście nie brakuje hip hopu. Trzech przedstawicieli PROSTO wystąpi razem na scenie klubu Medyk. Kaen, Brahu oraz Pokój z Widokiem na Wojnę – tych raperów zobaczymy i usłyszymy w sobotę o 21.00. Przed koncertem będzie możliwość spotkania z artystami w PROSTO SHOP Sopot. Bilety na wydarzenie kupicie za 30 zł.

W niedzielę będziecie już pewnie zajęci pieczeniem pierniczków, lepieniem pierogów i pakowaniem prezentów, ale warto pojawić się tego dnia na Długiej. Orszak aniołów i kolędników poprowadzi was do Gdańskiej Choinki, gdzie będzie rozstawiony symboliczny wigilijny stół. Będzie można podzielić się opłatkiem i zapalić sztuczne ognie, a chór kolędników zaśpiewa koncert kolęd. Gdańską Wigilię organizuje miasto Gdańsk i GAK Plama. Zacznie się ona o 16.00, a wstęp jest wolny.

To ostatnia projekcja filmowa w Mewie Towarzyskiej przed nadchodzącymi świętami. Klub zaprasza o 19.00 na seans filmu „Ślepy los”. Produkcja opowiada historię wybitnych alpinistów i sześciorga niewidomych tybetańskich dzieci, którzy wyruszają na ośmiotysięcznik w Himalajach. Alpiniści chcą pomóc dzieciom, przywrócić im wiarę w siebie i swoje możliwości. Uczestników wyprawy dzieli niemal wszystko, począwszy od umiejętności, sprawności fizycznej przez mentalność, aż po hierarchię wartości. Przedsięwzięcie jest godne podziwu, ale też bardzo ryzykowne. Jak zakończy się ta przygoda? Wstęp na seans dokumentu Lucy Walker wynosi 7 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *