PRZEGLĄD WEEKENDOWY 11.03-13.03

Kolosy 2016 plakat B2 (500x707+3 mm).inddPromienie słońca, nieśmiało wychodzące zza chmur, uwalniają pokłady energii uśpione dotychczas w studentach. Pora więc wykorzystać je do granic możliwości! Wydarzenia, które odbędą się w Trójmieście, zachęcają do małych i wielkich szaleństw. A więc… Drogie koleżanki i szanowni koledzy, pora na PRZEGLĄD WEEKENDOWY!

PIĄTEK

Początek weekendu rozpoczyna się unikatowym na skalę europejską wydarzeniem. Kolosy, czyli Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów to wyjątkowe święto dla tych, którzy swoje życie poświęcili na chwytanie marzeń o dalekich zakątkach globu. Już po raz 18. w Gdyni Arena oraz salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia spotkamy się ze współczesnymi Włóczykijami, a ściślej autorami najciekawszych autorskich prezentacji na temat tegorocznych eksploracji i wypraw. Wśród nich nie zabraknie takich osobistości ze świata podróżników, jak Olek Doba, Marcin Tomaszewski, Andrzej Ciszewski, a także prowadzących Kinga Baranowska i Tomek Michniewicz. Kolosy to największe takie wydarzenie w Europie, i co warto zaznaczyć, jest ono całkowicie darmowe. Właśnie dlatego w ciągu trzech festiwalowych dni gromadzi ono kilkutysięczną widownię, która ogląda przygotowane prezentacje, słucha prelekcji oraz cieszy się niezwykłą atmosferą, powstałą dzięki dzieleniu się wspólnymi marzeniami z innymi ludźmi. Jeśli chcecie wziąć udział w tym niezwykłym święcie zapraszamy do Gdyni już w piątek. Kolosy potrwają do niedzieli.

Koncertowe zwierzaki uśmiechną się szeroko, bowiem w piątek czeka na nich kilka ważnych muzycznych wydarzeń.

W klubie Scena swoją nową płytę promować będzie zespół Lipali. Album „Fasady” to już 5. krążek zespołu, na czele którego stoi legenda polskiej muzyki metalowej, Tomaasz „Lipa” Lipnicki. Projekt Lipali zdobył ogromną popularność. Uznać można, że łagodniejsze muzyczne oblicze Lipy okazało się równie pociągające, co jego zdecydowanie bardziej ekscentryczne oblicze, znane słuchaczom z Illusion. Warto wybrać się na piątkowy koncert do klubu Scena, po to, aby usłyszeć mądre, głębokie teksty, wyśpiewywane przez charakterystyczny głos Lipy, których tłem są energetyczne dźwięki. Bilety na to wydarzenie, które rozpocznie się go godzinie 21:00, kosztują 39 złotych i 50 złotych (miejsca VIP). Można je nabyć w salonach sieci Empik, na stronie www.ebilet.pl  lub przy wejściu na koncert.

daniel bloommNie zapominajmy o tym, że w piątkowy wieczór w Starym Maneżu zagra również Daniel Bloom, specjalizujący się w wyczarowywaniu muzyki elektrycznej, stanowiącej oprawę dla filmów fabularnych. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00, a bilety na to wydarzenie kosztują 49 złotych.

W B90 pojawi się prawdziwa gwiazda polskiego rapu. Paluch, który promować będzie płytę „10/29”, dosłownie zmiażdży nas siłą swoich rymów. Jesteście na to gotowi? A może wręcz oczekujecie tego wydarzenia? Zapraszamy zatem do Gdańska na godzinę 20:00. Bilety na koncert kosztują 30 złotych oraz 35 złotych. Nabędziecie je w salonach sieci Empiki i Media Markt, a także na stronach: www.ekobilet.pl, www.illegalbreaks.pl , www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl, www.biletin.pl, www.tickets.soundrive.pl.

W naszym przeglądzie nie zabraknie również czegoś dla miłośników teatru. Teatr Gdynia Główna zaprasza na  „Without music I am nothing”. To taneczny manifest pełen pełnokrwistego, ekstatycznego, energetycznego tańca! Josue Joseph La Epoca oraz Przemysław Wereszczyński stworzyli spektakl z różnych gatunków i konwencji teatralnych, odmiennych technik tańca. To dziki teatralny karnawał, pełen tańca, zabawy i pozytywnej energii. Bilety w cenach 40-50 zł.

SOBOTA

women_in_artGdański Buffet zaprasza na niezwykłe wydarzenie. 6. odsłona WOMEN IN ART. Będzie ono  nie tylko muzycznym świętem, na którym zaprezentują się artyści: DIANA D’ROUZE, JOANA , ANE oraz PARYSS HILTON. Tym razem inicjatywa ta rozszerzona zostanie o KOBIECY KIERMASZ. Jeśli zdecydujecie się uczestniczyć  w WOMEN IN ART, musicie przygotować  swoje nogi do radosnego pląsania po parkiecie oraz zmysły, które pozwolą wam na dokładny ogląd skarbów z kiermaszu.  Przyda się również kilka złotych monet. Wejście do  klubu na koncert do godziny 00:00 kosztuje 10 złotych. Po wybiciu północy zapłacicie już 15 złotych. Drogie Panie (i Panowie, rzecz jasna) zapraszamy!

Tego dnia zapraszamy również do Teatru Wybrzeże na spektakl dramatyczny „Fahrenheit 451”. To antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Spektakl to adaptacja najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki, sfilmowana w 1966 roku przez François Truffaut. Bilety w cenie 30-40 zł. Początek o godzinie 19:00.

Jeśli planujecie zrelaksować się w ten sobotni wieczór, polecamy Kąpiel w dźwiękach gongów i mis”. Koncert Joanny Materek będzie okazją do wycieszenia się, zajrzenia w głąb własnej duszy i zatrzymania się na chwilę nad swoimi wewnętrznymi potrzebami. Studenci potrzebujący ukojenia oraz ci, którzy kochają etno-folkowe dźwięki powinni zastanowić się nad udziałem w tym wydarzeniu.  A my już dziś zapraszamy do Teatru w Oknie w Gdańsku na godzinę 18:00. Bilety na koncert kosztują 25 złotych.

NIEDZIELA

1559723__krNiedzielną propozycją jest niezwykłe i piękne wydarzenie Budzenie Wiosny, które odbędzie się w gdyńskim Klubie Ucho. Będzie to nie tylko okazja do podziwiania pokazu mody Total Look by Bunny The Star, biżuterii Lilou, wystawa fotografii Kamili Kwidzińskiej oraz usłyszenia Islet, czyli Izabelli Laskowskiej, niezwykle utalentowanej wokalistki. Inicjatywą, która przyświeca temu wydarzeniu jest zbiórka pieniędzy dla Dziecięcego Hospicjum „Bursztynowa przystań” w Gdyni. Cegiełki – czyli bilety wstępu —kosztują 70 złotych. Studentów o dobrych sercach, gotowych na poświęcenie tej niemałej kwoty, zapraszamy do Ucha już na godzinę 18:00.

Koniec weekendu najlepiej uhonorować wyjściem do teatru. A okazji ku temu wiele. W niedzielę rozpoczyna się Tydzień z Teatrem Dramatycznym w Białymstoku, który zaprezentuje trzy spektakle. To  już kolejna odsłona cyklu Teatry Polskie w Gdańskiem Teatrze Szekspirowskim. W niedzielę na widzów czeka „Antyhona”, która opowiada o klątwie rzuconej na Kreona i ród Labdakidów. Młoda dziewczyna Teresa, podobnie jak Antygona, działa sama przeciwko nepotycznej rodzinie. Historia nawiązuje do lokalnych podań. Bilety w cenach 15-75 zł oraz ulgowe 15-50 zł.

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku zaprasza na premierę spektaklu „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Kabaret ten to program złożony z ulubionych, choć niekoniecznie powszechnie znanych dialogów, łączących popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”. Od strony muzycznej scenariusz zawiera znane przeboje takie jak: „Shimmy szuja”, „Rodzina”, „Prysły zmysły”, i oczywiście tytułową : „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Koszt biletu to 20 zł. Początek o godzinie 18:00.

Życzymy udanego weekendu!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *