Gwiazdy spadają – RLO w Wydziale Remontowym

RLO1

fot. Maciej Łojewski

Romantycy Lekkich Obyczajów czyli zespół, który od 2011 roku stale gromadzi wokół swojej muzyki coraz więcej fanów. W gdańskim Wydziale Remontowym zagrają 18 marca. Lepiej znaczy teraz, więc Poznajmy się, w końcu Ziemia to planeta ludzi.

Alternatywny duet – Damian Lange i Adam Miller – na swoim koncie mają 2 płyty. „Lejdis&Dżentelmenels” oraz „Kosmos dla mas” to połączenie folku, rocka i piosenki kabaretowej. Muzykę i teksty piszą sami, jak mówi Adam – Romantycy to zespół „zrób to sam” (…). Dzięki nagrywaniu we własnym studio, polegamy tylko na sobie, to daje nam taki „mentalny luz”. Czasami gdy Damian do mnie przychodzi nic nie nagrywamy – i właśnie to słychać w ich muzyce, zabawę, frajdę i swobodę. Tworzą bez deadline’u. Na koncertach RLO nikt raczej nie pozostaje bierny. To ten rodzaj artystów, którzy oprócz piosenek dają swojej widowni coś więcej. Spędzenie piątkowego wieczoru z nimi to okazja na przeżycie muzyki, a nie tylko jej posłuchanie. Przecież o to właśnie powinno chodzić w koncertach. W końcu Przyszłość sesnacyjno-fikcyjna mówi mi, że my w kosmos polecimy.

Gdzie: Wydział Remontowy, Gdańsk, plac Solidarności

Kiedy: 18 marca, godz. 20:00

Bilety: 20zł w przedsprzedaży/ 30zł w dniu koncertu. Dostępne w Wydziale Remontowym oraz na stronie www.onbilet.pl