Najwięksi podróżnicy w Gdyni – czyli XVIII KOLOSY!

Kolosy 2016 plakat B2 (500x707+3 mm).inddTegoroczne Kolosy, czyli Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, będą już osiemnastą edycją tego wydarzenia. Przez trzy dni, w hali Gdynia Arena oraz w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, fani podróży będą mogli uczestniczyć w wielu prezentacjach, pokazach zdjęć i filmów dotyczących najciekawszych podróżniczych dokonań minionego roku. 

W czasie KOLOSÓW 2016 zaplanowano około 100 prezentacji. Poza tym będzie możliwość wzięcia udziału w seminariach specjalistycznych, spotkaniach z autorami książek i w targach sprzętu outdoorowego. W kategorii „Podróże”, będzie można poznać i posłuchać uczestników m.in wypraw rowerowych na Pustyni Danakilskiej w Etiopii oraz w Chinach. Dominik Szmajda opowie o marszu do jądra Afryki, a Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan zdadzą relację z trzech miesięcy spędzonych na Wielkim Szlaku Himalajskim.

Także miłośnicy żeglarstwa i alpinizmu znajdą coś dla siebie. O swoich osiągnięciach opowiedzą uczestnicy rejsów w najzimniejsze, a także najdalsze rejony Ziemi. Wojciech Ryczer, Marcin Rutkowski i Rafał Zając opowiedzą o wspinaczce na sześciotysięcznik San Lian South East w chińskiej prowincji Syczuan, a Marcin Tomaszewski opowie o nowej polskiej drodze na północnej ścianie Trollveggen w Norwegii.

Na tegorocznych kolosach pojawi się także Olek Doba, laureat Super Kolosa 2011, który opowie o swoich podróżniczych zamiarach. Swoją obecność potwierdziła także Kinga Baranowska, znakomita himalaistka oraz autor książek i dziennikarz radiowy Tomek Michniewicz.

Kulminacyjny punkt programu to zawsze ceremonia wręczenia nagród. Prestiżowe statuetki Kolosów zostaną przyznane decyzją kapituły w pięciu głównych kategoriach: alpinizm, eksploracja jaskiń, podróże, wyczyn roku i żeglarstwo. W kapitule zasiądą uznani podróżnicy, m.in Leszek Cichy, Piotr Chmieliński, Krystyna Chojnowska-Liskiewicz, Janusz Janowski, Maciej Kuczyński oraz Krzysztof Wielicki. Dodatkowe dwie nagrody przyznają także dziennikarze oraz zgromadzona publiczność. Super Kolosa za całokształt osiągnięć otrzyma kpt. Wojciech Jacobson.

Kiedy: 11 marca (godzina 11.00) – 13 marca 2016 r. (godzina 20.00)

Gdzie: ulica Kazimierza Górskiego 8, Gdynia (Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia Arena) i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98)

Bilety: wstęp wolny

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *