PRZEGLĄD WEEKENDOWY 26.02-28.02

adWeekend jest po to, by odsunąć na bok wszelkie obowiązki i choć trochę się zabawić – każdy student to wie. Ostatnie dni lutego obfitują w wydarzenia ze świata teatru, kina i muzyki. Sprawdźcie co Was czeka!

PIĄTEK

Weekend rozpoczniemy na pełnej…petardzie! Zachęcają nas do tego Panowie z Acid Drinkers, którzy pojawią się w gdyńskim klubie Ucho po to, aby zatrzęś jego ścianami. Titus, Ślimak, Popcorn i Jankiel pojawią się w Trójmieście w drugiej odsłonie trasy „Headbanger’s Delight Tour”. Będzie huczało, aż tynk posypie się z sufitu. Będzie ogień, będzie piekło! Już teraz rozgrzewajcie wasze gardła, bowiem tego wieczoru wydacie z siebie szalone wrzaski. Koncert rozpoczyna się o godzinie 19:00. Bilety na to wydarzenie kosztują 40 złotych w przedsprzedaży i 50 złotych w dniu koncertu. Hej studenci – PASUJE?! Zapraszamy!

W niedzielę po raz 88. rozdane zostaną Oscary, a tymczasem w Multikinie możecie obejrzeć filmy, które mają największe szanse na zdobycie najbardziej prestiżowej nagrody w świecie kinematografii. Podczas ENEMEF: Noc Nominacji 2016 wyświetlane będą cztery filmy: premierowo „Pokój”, przedpremierowo „Carol”, wzruszający „Brooklyn” oraz najnowszy film Stevena Spielberga „Most szpiegów”. Bilety w cenie od 27 do 36 zł do nabycia w kasach kina oraz na www.multikino.pl.

EMIGRANTKA-PLAKAT-724x1024W naszym przeglądzie nie zabraknie również czegoś dla miłośników teatru. Teatr Gdynia Główna zaprasza na spektakl „Emigrantka” – opartą na faktach historię o młodej norweskiej artystce, która wbrew rozsądkowi i ekonomii przylatuje do Polski. To ostra satyra na polską rzeczywistość widzianą oczami obcokrajowca. Początek o godzinie 19:00. Bilety w cenie 25-35 zł. Z kolei Teatr Muzyczny proponuje wam muzyczną wersję „Lalki” Bolesława Prusa. To pierwsza musicalowa wersja powieści w Polsce. Opowiedziana na nowo historia zamożnego warszawskiego kupca Stanisława Wokulskiego i jego uczucia do pięknej, lecz zubożałej arystokratki Izabeli Łęckiej.

W SFINKS 70 czeka nas niezapomniane wydarzenie. Mistrzowie głębokiego basu opanują klub stając za „sterami” swoich decków. Roni Size i DJ Krust udowodnia sopockiej publiczności, że potrafią  porwać do tańca każdego mruka. Wraz z nimi na scenie pojawi się również Dynamite MC. Pewnym jest, że Full Cycle Sound opanuje wasze zmysły, ale i ciała! Jesteście gotowi na prawdziwe muzyczne uderzenie? Jeśli tak, koniecznie musicie odwiedzić stronę http://www.sfinks700.com, gdzie znajdziecie informację o biletach.

SOBOTA

Subtelna, piękna i bardzo utalentowana. Mela Koteluk zjawi się w Starym Maneżu po to, aby oczarować wasze zmysły. Już od momentu wydania pierwszej płyty „Spadochron” artystka zdobyła grono wiernych słuchaczy, entuzjastów alternatywnych, lirycznych kompozycji oprawionych rockowymi dźwiękami. Tym razem okazją do świętowania będzie promocja nowego albumu „Migracje”, podbijającego listy przebojów. Krążek ten już po miesiącu od premiery zyskał status platynowej. Ci z was, który liczą jednak na usłyszenie starszych utworów – jak choćby „Spadochron” – mogą być pewni, że nie zabraknie ich podczas sobotniego koncertu. Wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 19:00. Bilety kosztują 50 złotych.

1491590__kr

W Filharmonii Bałtyckiej zagoszczą największe musicale świata. „Upiór w operze”, „Nędznicy”, „Cesarzowa z Wiednia” – to mieszanka równie unikatowa, co porywająca. Widzowie przeżyją niezwykłą podróż muzyczną przez dwa stulecia istnienia musicalu. Na scenie rozbrzmiewają songi w trzech językach: angielskim, niemieckim i oczywiście polskim. Zapraszamy na BROADWAY EXCLUSIVE!

Rządni wyzwań sportowcy/podróżnicy nie mogą przegapić wydarzenia, organizowanego przez Klub AKK GDAKK – Śniegołazy 2016. W nocy z 27 na 28 lutego będziecie mieli okazję do sprawdzenia swoich sił w rajdzie, liczącym aż 50,5 km! Mowa o pieszym Szlaku Kaszubskim, zaliczanego do jednych z najtrudniejszych tras turystycznych na terenie Kaszub. Miejsce startu jest opcjonalne, wyprawę zacząć można w Skorzewie bądź w Kartuzach. Obie grupy startują o godzinie 20:45. Najbliższe dojazd to: Gdańsk Główny 19:15  – Kartuzy 20:24 (PKM) oraz Gdynia Główna 19:00 – Skorzewo 20:12 (PKP). Wszystkich zainteresowanych przestrzegamy jednak, że do przemarszu kwalifikują się jedynie piechurzy o pozytywnym nastawieniu i wielkim uśmiechu! Więcej informacji na stronie http://www.akk.pg.gda.pl/. Zakładajcie wygodne buty trekkingowe i w drogę! Wydarzenie to jest bezpłatne.

NIEDZIELA

Niedziela to dzień odpoczynku – ale aktywnego. Już dziś zapraszamy was  do Teatru Szekspirowskiego, który otworzy swe wrota przed ciekawskimi widzami, pragnącymi zobaczyć więcej, niżeli tylko kolejny dramat czy komedię. Tym razem poznamy historię tego unikatowego na skalę europejską budynku. Miejsce, inspirowane teatrem elżbietańskim oraz sztukami samego Szekspira, wybudowano na niegdysiejszym terenie Szkoły Fechtunku. Ponadto w ramach wydarzenia zaplanowany jest także pokaz możliwości technicznych obiektu oraz zwiedzanie ukrytych przed widzami zakamarków. Jeśli więc jesteście ciekawi tego, co kryje się za kulisami Teatru Szekspirowskiego, zapraszamy do Gdańska już na godzinę 15:00. Za bilet zapłacimy 14 złotych, bądź 8 złotych z ulgą. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu biletu drogą online bądź w kasie teatru.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *