„Porzucone opowieści” – Fismoll w Starym Maneżu!

FismollJuż niedługo, bo 13 lutego swoją najnowszą EPkę (i nie tylko) będzie promował Fismoll w Starym Maneżu. Cud chłopak z pewnością na nowo zaczaruje publiczność i stworzy intymny klimat, w którym każdy będzie mógł odnaleźć przyjemne dla duszy dźwięki.

Fismoll, a właściwie Arkadiusz Glensk to zaledwie 21- letni polski artysta, który ma już na swoim koncie dwie płyty i jedną EPkę. Po raz pierwszy szerszej publiczności pokazał się podczas Opener’a w 2013 roku. Tam wywarł ogromne wrażenie. Akustyczne brzmienie, liryzm, który wprowadza Fismoll do swoich piosenek, zaprowadza słuchacza do innego, baśniowego świata. Pierwsza płyta „At glade” została zauważona i doceniona przez krytyków muzycznych. Zapowiadający płytę singiel „Let’s Play Birds” znalazł się  między innymi na Liście Przebojów Trójki.  Wykonawca został dostrzeżony także przez takich artystów jak Nosowska, która zaprosiła go na swoją trasę koncertową jako Support. Sam Fismoll współpracuje z innymi polskimi muzykami, takimi jak Oly., promując także ich kawałki. Liczy się dla niego kontakt z widzem, który jest zawsze bardzo intymny i mocno zaangażowany. Arek pochodzi z uzdolnionej rodziny – jego siostra Asia Glensk także tworzy muzykę pod pseudonimem joan. Jego muzykę można porównać do kawałków Bon Ivera, czy Sigura Rosa.

płyta fismollaKoncert w Gdańsku będzie promował głównie nowy album „Box of Feathers” i EPkę „Abandoned Story”, ale z pewnością nie zabraknie także utworów z płyty „At glade”. Jego utwory są bardzo spójne, słuchacz może wsłuchać się w każdą nutę i piękny, delikatny głos artysty. Oprócz muzyki trzeba docenić także teksty piosenek, które są bardzo życiowe, autor często odwołuje się do natury. Najnowszy singiel „Eager Boy” opowiada o życiowej symetrii – Jestem piórem i jestem kamieniem– śpiewa Fismoll. To rodzaj artysty, którego muzyka zawsze porusza, a na ciele pojawiają się ciarki. Serdecznie zapraszamy na cudowne, dźwiękowe doznania!

Kiedy: 13 luty 2016 r. (niedziela), godz. 19:00

Gdzie: Stary Maneż w Garnizonie Kultury, Ul. Słowackiego 23, Gdańsk Wrzeszcz

Bilety: 60 zł, do nabycia on-line na www.starymanez.pl oraz w kasie Starego Maneżu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =