Fresh n Dope Festival – powiew hip-hopowej świeżości

Fresh n DopeNie lada gratka dla miłośników świeżego spojrzenia na polski rap. Już 27 lutego w gdyńskim klubie Ucho odbędzie się zimowa edycja Fresh n Dope festiwalu. Podczas imprezy swoje koncerty zagrają Dwa Sławy, Kuban, Leh, Emes Miligan i Szesnasty.

„Ludzie sztosy”, „Cozamixtape”, „Podwórka pytają kiedy płyta”, „Spin-OFF”, „Tego pan nie poskłada” – to nie tylko wyliczanka ostatnich dokonań raperów, którzy w planach mają rozgrzanie Gdyni do czerwoności. To przede wszystkim zbiór płyt gęsto wymienianych w hip-hopowych podsumowaniach 2015 roku, czy – jak w przypadku mixtape’u Kubana – jeden z najbardziej docenionych materiałów roku 2014. To też albumy dla każdego z wyżej wymienionych będące krokiem milowym w karierze, większym lub mniejszym, ale zawsze przełomowym.

Zaproszeni na koncert hip-hopowcy wpisują się w filozofię festiwalu doskonale. Nierzadko czerpią inspiracje z tego, co aktualnie króluje za wielką wodą, nie stronią od eksperymentów muzycznych, a zarazem są lojalni swoim autorskim wizjom rapu. Oryginalne i wyraziste osobowości, objawiające się przede wszystkim w pisanych tekstach, ale i zwariowanych występach na żywo sprawiają, że ekipa ta jest bez wątpienia dope.

Imprezę poprowadzi Dj Serio?, a w roli suportu pojawi się Romik. Dzień przed festiwalem w gdyńskim klubie Jedz Pij Tańcz odbędzie się oficjalne before party pod patronatem Beztroskiego Melanżu.

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, Gdynia, ul. Św. Piotra 2

Kiedy: 27 lutego 2016 r., godz. 19:00

Bilety: 39 zł (do 26 lutego) / 49 zł w dniu koncertu. Dostępne w Gdańsku: D-Store58, Fireline Skateshop, Fat Cap, Chrom Gdańsk, Sopocie: Prosto Shop Sopot, Gdyni: Chromsport.pl, Chrom oraz na Allegro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 19 =