PRZEGLĄD WEEKENDOWY 15.01-17.01

karakonia-fotoSesja zbliża się wielkimi krokami. Jednak jak wiadomo nie samą nauką student żyje. Na szczęście weekend to nie czas na zmartwienia i edukację, ale na odpoczynek oraz rozrywkę. Dlatego odłóżcie w kąt wszystkie książki, notatki i sprawozdania. Aby umilić wam ten czas, tradycyjnie przygotowaliśmy przegląd trójmiejskich wydarzeń.PIĄTEK

Jak pięknie rozpocząć weekend? Odpowiedź to: wybrać się na widowisko muzyczno-plastyczne „Karakonia. Pieśni według Schulza”! Wydarzenie to oparte jest na motywach „Sklepów cynamonowych” oraz na tekstach poetyckich ze zbioru „Świat według Schulza” Leszka Pietrowiaka. Spektakl nawiązuje do tradycji teatru plastycznego, którego idea zakładała wyrażanie znaczeń i przeżyć za pomocą obrazu. Czekają nas więc chwile pełne emocji i urzekającej muzyki. Spotkanie odbędzie się w gdańskim Teatrze Miniatura już o godzinie 18:00. Bilety kosztują 22 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Do nabycia w kasie teatru.

Pozostając w tematyce sztuki – pamiętajcie o możliwości zwiedzania Teatru Szekspirowskiego! Miejsce to otworzy swe wrota przed ciekawskimi widzami, pragnącymi zobaczyć więcej, niżeli tylko kolejny dramat czy komedię. W ramach wydarzenia poznamy historię tego niezwykłego obiektu. Ponadto zobaczymy pokaz jego możliwości technicznych oraz zwiedzimy ukryte zakamarki teatru. Jeśli jesteście ciekawi tego, co kryje się za kulisami, zapraszamy do Gdańska już na godzinę 15:00. Za bilet zapłacimy 14 zł, bądź 8 zł z ulgą. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu wejściówek drogą online oraz w kasie GTS-u.

Bracia Figo FagotAle uwaga, studentom przyda się także… Disco oraz Polo! Jesteście gotowi? No to zaczynamy! Charyzmatyczni Bracia Figo Fagot zagrają w Bunkrze! Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety w cenie 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu) dostępne są w kasie obiektu. Uwaga, istnieje możliwość kupienia wejściówek on-line, wpłacając pieniądze na rachunek klubogalerii.

Miłośnikom kina polecamy zobaczyć najnowsze dzieło Quentina Tarantino „Niewidzialna Ósemka”. Western opowiada o dwóch łowcach głów i ich towarzyszach, próbujących ukryć się przed zamiecią śnieżną w Wyoming. Udaje im się znaleźć schronienie w górskiej przełęczy, gdzie wita ich czterech nieznajomych. W momencie uderzenia nawałnicy podróżni zdają sobie sprawę, że mają niewielkie szanse dotrzeć do obranych przez siebie celów, zwłaszcza, że los ich nie oszczędza.

SOBOTA

Electric CityFani muzyki klubowej powinni czuć się usatysfakcjonowani. W B90 odbędzie się bowiem Electric City, czyli seria wyjątkowo energetycznych koncertów. Wystąpią tacy artyści jak DBRIDGE, MARCUS INTALEX, ROS, MR.CANNABEATZ i NATT. Dodatkowo na Scenie Techno zobaczymy: TREVINO, SONARSSON, SIXMILLIAN, PB SKARPY, PARYSS oraz SOPH. Bilety dostępne są na stronie internetowej lub w kasie obiektu. Zapraszamy!

Natomiast miłośnicy muzyki klasycznej powinni być zainteresowani III Balem Gdańskim: Ogniste tango według Astora Piazzolli. W Filharmonii Bałtyckiej wystąpią: Tangata Quintet oraz Grzegorz Lalek (skrzypce), Klaudiusz Baran (bando neon), Piotr Malicki (gitara), Hadrian Filip Tabęcki (fortepian), Sebastian Wypych (kontrabas), a także para mistrzów tanga: Anna Iberszer i Marcelo Almiron. TANGATA QUINTET jest jedynym w naszym kraju, na stałe istniejącym zespołem odnoszącym się do oryginalnego zespołu Astora Piazzolli. Muzycy postawili sobie za cel tworzenie formy artystycznej na gruncie tanga, łączącego muzykę instrumentalną z tańcem oraz piosenką. Cena za karnet na wszystkie bale w I lub II kategorii wynosi 56zł. Bilety do nabycia drogą online na stronie Bilety24.

Co powiecie na pierwsze urodziny klubu Protokulatura (Gdańsk, ul. Niterów 29B)? Z tej okazji gościć będą artystów, którzy reprezentują trójmiejską, elektroniczną scenę muzyczną. Gwiazdą wieczoru będzie legenda polskiej muzyki elektronicznej – Władysław Komenderek. Instrumentalista oraz kompozytor. W latach 1973-1983 był członkiem legendarnej grupy EXODUS. Bilety do nabycia w kasie obiektu za 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu imprezy. Początek o 22:00.

NIEDZIELA

W czasie rozpoczynającej się sesji studenci narażeni są na niemały stres. Pytanie brzmi – jak sobie z nim radzić? W ramach walki z nerwowym roztrzęsieniem, proponujemy wam… dobrze się pośmiać! W niedzielę, na scenie Filharmonii Bałtyckiej wystąpi Kabaret Paranienormalni w programie „Pierwiastek z Trzech”. Co czeka nas podczas tego wydarzenia? Kabareciarze – Igor, Robert i Michał – wcielą się w role Mariolki, Kryspina i Balcerzaka. Cięte języki panów z grupy Paranienormalni skomentują zjawiska, towarzyszące powszedniej egzystencji Polaków. Co ciekawe, formacja obchodzi swoje 10-lecie. Jest to zatem okazja, aby przyłączyć się do świętowania razem z artystami i uczestniczyć w rozbawiającym do łez przedstawieniu! Bilety w cenach 80, 90 oraz 100 zł dostępne są na stronie.

Gracjan RozteckiA może tak zupełnie alternatywnie i… co najmniej żywiołowo? Gracjan Roztocki, znany i wszechstronnie utalentowany internauta wystąpi w pubie Paszcza Lwa! Nieposkromiony artysta, autor tekstów piosenek i wokalista to postać nietuzinkowa. Jego wizerunek dopełniają oryginalne stroje, charakterystyczny głos oraz odwaga w wyrażaniu siebie. Niedzielny występ to niepowtarzalna okazja do zaznajomienia się z jego nowymi utworami oraz możliwość usłyszenia starych szlagierów. Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona! Spieszcie więc do pubu Paszcza Lwa po bilety w cenie 20 zł. Życzymy szalonej zabawy!

A może połączenie akustycznego rocka z beatboxem? O godzinie 19:00 w Spółdzielni wystąpi laureat „Idola” – Bartas Szymoniak, inicjator tej sztuki w Polsce. Sceniczne doświadczenie zbierał jako wokalista legendarnego Sztywnego Pala Azji. Większość materiału na jego debiutanckim albumie „Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców” zarejestrowana została we wnętrzu świątyni. Utwory te opisują dzisiejszą rzeczywistość, w oczach artysty przedstawiającą się jako nijaką. Natomiast zapowiadający krążek singiel „Nagi” pod koniec maja ubiegłego roku znalazł się na liście przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w lokalu.

W gdyńskim klubie Ucho o 19:00 odbędzie się premierowy koncert promujący pierwszy studyjny album trójmiejskiej formacji Ortalion. Twórczość zespołu to nawiązanie do syntezatorowych brzmień retro – korzeni muzyki elektronicznej. W połączeniu z trąbką, saksofonem a także żywą sekcją rytmiczną wchodzi w mnóstwo niejednoznacznych obszarów stylistycznych. Ich muzyka przenosi słuchaczy w podróż między emocjami. Dodatkowo na scenie wystąpią Izes oraz Sam-Sverg. Bilety dostępne są w kasach obiektu i salonie Muzycznym PULS (ul. Wójta Radtkego 47A, Gdynia), a także na stronie Eventimu. W przedsprzedaży w cenie 10 zł, a w dniu koncertu za 15 zł.

Udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *