10 najciekawszych INFO ze świata seriali – epizod 6

War-and-Peace_poster_goldposter_com_1Okres świąteczny już się zakończył, pora wrócić z naszym cyklem 10 INFO ze świata seriali. Dziś słów kilka o czym będzie sezon 5B „Dawno, dawno temu”, zobaczycie też zapowiedź 3. sezonu „The 100”. Również specjalnie dla was, słów kilka o nowej ekranizacji „Wojny i pokoju” Tołstoja od BBC. Zapraszamy!

1. Polska nadal na Eurowizji

Media społecznościowe obiegła wieść, że Europejska Unia Nadawców (EBU) w związku z „małą ustawą medialną” wyklucza Polskę z udziału w konkursie. Nic bardziej mylnego! Informację tę dementują szefowie EBU. TVP i Polskie Radio nie stracą miejsca w konkursie. Póki co, wszystko pozostaje jak wcześniej, choć sytuacja mediów polskich będzie kontrolowana na bieżąco. Cieszycie się czy może uważacie, że czas by Polska opuściła, jak mówi wielu „ten festiwal kiczu”?

2. Żona już nie idealna

Czyżby to koniec produkcji? Showrunnerzy „Żony idealnej”, Robert i Michelle King zapowiedzieli, że wraz z zakończeniem 7 sezonu odchodzą z ekipy produkcji.  Jak podkreślają, właścicielami serialu jest stacja CBS, dlatego też 8 sezon może powstać, a jego twórcy będą pełnić jedynie funkcję nadzorczą.

3. Kto jest agentem?

Dawny hit TVN powraca do ramówki. Program „Agent” w nowej formie pojawi się na antenie już wiosną. Niedawno stacja ujawniła uczestników produkcji, a będą to: Eva Halina Rich, Maciej Sieradzky, Kamila Szczawińska, Hubert Urbański, Michał Szpak, Antoni Królikowski, Tomasz Osieciński,  Dominika Tajner-Wiśniewska, Joanna Jabłczyńska, Monika Mrozowska, Tamara Gonzalez Perea  (znana jako Macademian Girl), Piotr Vienio Więcławski, Sylwia Szostak oraz Rafał Maślak. Nowością w formule programu jest to, że uczestnikami będą znane gwiazdy. Produkcję poprowadzi Kinga Rusin (wcześniej funkcję tę pełnił Marcin Meller). Nowa edycja toczyć się będzie w Republice Południowej Afryki. Przypominamy, że celem grupy jest zdobycie jak największej puli nagród, a przeszkadzać im w tym będzie jeden z uczestników, który ma ukrytą tożsamość agenta.

4. 100 x3

Serial „The 100” wraca do ramówki CW już 21 stycznia. W związku z tym stacja wypuściła kolejny trailer zapowiadający produkcję. Oglądacie?

5. Crossovereowe wampiry

Moda na crossovery trwa w najlepsze. Po „Flash” i „Arrow” pora na kolejne seriale stacji CW. 10 stycznia twórcy „Pamiętników wampirów” oraz „The Originals” zapowiedzieli, że niedługo zadebiutują odcinki, które połączą ze sobą fabułę dwóch seriali.  Główne skrzypce w corssoverze odegra Damon (bohater „Pamiętników wampirów”), który będzie musiał wykonać bardzo ważne zadanie w Nowym Orleanie (miejsce akcji „The Orgininals”). Kiedy zostaną wyemitowane epizody? Nie wiemy, ale będziemy informowali was na bieżąco.

6. Niedokończone sprawy

„Unfinished Buisness” to motyw przewodni sezonu 5B „Dawno, dawno temu”. Jak twórcy chcą zakończyć wątki bohaterów, którzy zginęli na ekranie? W kolejnych epizodach widz będzie miał okazję zobaczyć królestwo podziemia, Hadesa oraz Herculesa z Megarą z animacji z 1997 roku. Oprócz tego w serialu pojawią się bohaterowie z książki „Wyspa skarbów” i dorosła Dorotka z Krainy OZ. Sami przyznajcie, że brzmi to naprawdę dobrze. Produkcja powraca 6 marca.

once-upon-a-time-5x02-charon

7. Szalone nauczycielki

Były już zdesperowane kury domowe, spragnione miłości panie z wielkiego miasta, teraz pora nauczycielki. TV Land zaprezentował zwiastun serialu komediowego „Teachers”. Wszystkich ciekawych zapraszamy do obejrzenia:

8. Wojna i pokój w TV

Nowa, serialowa wersja „Wojny i pokoju” powstała dla BBC. Jeden z producentów podkreśla, że wierzy w potencjał produkcji. Harvey Weinstein mówi, że serial jest bardzo wierny oryginałowi, ale wzbogacono go o kilka smaczków. Twórcy podkreślają, że to przełoży się na wzrost sprzedaży książki, a co za tym idzie rozpowszechnienia tej pięknej historii. Jeżeli kochacie seriale kostiumowe, ten jest dla was. Jedną z głównych ról gra Lily James („Kopciuszek” 2015 r.).

9. NIE dla młodych tytanów

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów komiksowych produkcji. Stacja TNT oficjalnie potwierdza, że rezygnuje z realizacji serialu „Teen Titans”. Władze stacji argumentują swoją decyzję tym, że pilotażowy odcinek był po prostu słaby i nie pasował do charakteru stacji. Czy wam również będzie żal?

10. Agentka z Los Angeles

19 stycznia wraca najbardziej charyzmatyczna agentka w całym uniwersum Marvela. Kolejne przygody bohaterki „Agentki Carter” możecie oglądać dzięki stacji ABC. Póki co, zwiastun:

Źródło: Spoiler.TV i TVLine.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *