PRZEGLĄD WEEKENDOWY 01.01-03.01

1491488__krPierwsze dni nowego roku szczęśliwie wypadły w weekend. To niepowtarzalna okazja, aby wir sylwestrowej zabawy potrwał nieco dłużej. Dlatego by nie tracić chwili, przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych wydarzeń z Trójmiasta. 

PIĄTEK

W pierwszy dzień noworocznego weekendu zapraszamy na Piątkowe Wieczory Swingowe w Szafarni 10. Będzie można tu nieco odpocząć po hucznej zabawie sylwestrowej przy utworach kojącego jazzu. Za ciekawe aranżacje popularnych utworów będą odpowiedzialni uzdolnieni muzycy,  nagradzani na licznych festiwalach – Aleksandra Skrzypczyk i Ariel Suchowiecki. Wstęp wolny. Początek o godzinie 19.00.

Z kolei Filharmonia Bałtycka zaprasza na Nowy Rok z Gwiazdami. Wystąpi Vadim Brodski (skrzypce), Konstanty Wileński (fortepian) i Magdalena Lewandowska (mezzosopran). Zaprezentują oni utwory Johanna Straussa, Georga Gershwina oraz zespołu The Beatles. Wykonawcom będzie towarzyszyć orkiestra Cappelli Gedanensis. Bilety w cenie od 65 zł do 85 zł. Do nabycia na stronach internetowych Bilety24, KupBilecik oraz w kasach obiektu. Start o godzinie 18.00.

SOBOTA

Drugi dzień nowego roku zapowiada się koncertowo – dosłownie. Filharmonia Bałtycka zaprasza nas na I Bal Gdański. Karnawał z Grupą Mocarta. Czego można się spodziewać po wieczorze z piątką utalentowanych artystów, których najnowszy program rozpoczyna się od okrzyku „ALE CZAD! czyli podróże Grupy MoCarta”? Trzeba przygotować mięśnie twarzy na nieustanny uśmiech, a zmysły na dawkę nieprzeciętnej muzyki. Jesteście gotowi na zwiedzanie świata przy akompaniamencie skrzypiec, wiolonczeli i altówki? Jeśli tak, to zapraszamy do kupna biletów w Filharmonii Bałtyckiej, na jej stronie internetowej lub w Greckim Biurze Podróży „Barkost” (ul. Świętojańska 100 w Gdyni).

t_45010ded4dd7bbf4665af76f43706b159d9Z kolei Teatr Miniatura zachęca do udziału w koncercie noworocznym „Peron”, który odbędzie się 2 i 3 stycznia. Występy te będą łączyły w sobie kabaret i muzykę, po to, aby (z przymrużeniem oka) podsumować ubiegłoroczne wydarzenia społeczno-kulturalne na Pomorzu. Autorem scenariusza i reżyserem widowiska jest trójmiejski dziennikarz Piotr Wyszomirski, twórca szopek publikowanych w „Gazecie Świętojańskiej”. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny jest utalentowany pianista – Ignacy Jan Wiśniewski. Na to spotkanie zabieramy ze sobą – obowiązkowo – garść słodko-gorzkiej ironii! Bilety w cenie 25 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny). Dostępne w kasie teatru (Gdańsk, ul. Grunwaldzka 16).

Jeśli zaś zapragniecie oddać się klubowemu sztormowi, nie można zrobić tego nigdzie indziej, jak w pobliżu sopockiego molo. Klub Sfinks700 zaprasza w swe progi wszystkich wytrawnych żeglarzy, sprawnie pływających na falach dobrego beatu. Już o godzinie 22:00 rozpocznie się tam bowiem impreza Big Boat Party. Poza przedłużeniem gorączki sylwestrowej nocy, z pewnością przypomni Wam ogniste dni minionego lata. Za konsoletami staną: Adam Bekett, Fresh, Glasse, Matthew Clarck, MiT, Neevald & Malvee, Ricardo, SB, Simon Mattson oraz Tenesee. Jesteście chętni na podbój muzycznego oceanu? Przygotujcie 20 zł i… zapraszamy na pokład! Uwaga! Osoby zapisane na wydarzenie na facebooku, wchodzą za 10 zł.

Sposobem na wprawienie się w dobry noworoczny nastrój może być także sport – w końcu nie tylko na imprezach można się nieźle ruszać! Szkoła Kundalini Jogi organizuje warsztaty „Joga zdrowia”, które mają przybliżyć nam tematy właściwego odżywiania czy poprawy kondycji fizycznej. Spotkanie odbywa się w Marina Wellness Center (Gdańsk, ul. Jelitkowska 20). Koszt zajęć to 30 zł. Pytania i zapisy należy kierować na adres mailowy (joga.gdansk@gmail.com) lub pod numerem telefonu (507 09 09 84).

NIEDZIELA

W ostatni dzień weekendu chcemy zaprosić was do Teatru Szekspirowskiego, który otworzy swe wrota przed ciekawskimi widzami, pragnącymi zobaczyć więcej, niżeli tylko kolejny dramat czy komedię. Będzie możliwość poznania historii tego unikatowego na skalę europejską budynku, wybudowanego na niegdysiejszym terenie Szkoły Fechtunku. W ramach wydarzenia zaplanowany jest także pokaz możliwości technicznych obiektu oraz zwiedzanie ukrytych przed widzami zakamarków. Jeśli jesteście zatem ciekawi tego, co kryje się za kulisami teatru, zapraszamy do Gdańska już na godzinę 15:00. Za bilet zapłacimy 14 zł, bądź 8 zł z ulgą. Istnieje możliwość wcześniejszego zakupu wejściówek drogą online oraz w kasie GTS-u.

1522035__krFani „Opowieści Wigilijnej” powinni odwiedzić natomiast sopocki Teatr na Plaży (al. Mamuszki 2). Sztuka opowiada o niezwykłej nocy nieczułego na krzywdę innych Scrooge’a. Jest to historia mężczyzny, którego nawiedzają duchy, opowiedziana za pomocą dziewięciu lalek oraz masek. Scenografia składa się z otwartych książek, które przewraca wiatr. W taki sposób stanowi ona tło dla wydarzeń sprzed wielu lat. Świąteczna muzyka oraz przesłanie opowieści tworzą niezapomniany klimat. Przedstawienia odbędą się o godzinie 11.00 oraz 17.00 i będą trwać 50 minut. Normalny bilet kosztuje 15 zł. Istnieje także możliwość zakupu rodzinnej wejściówki dla dwójki dorosłych z dwójką dzieci w cenie 50 zł.

Jeśli nadal nucicie pod nosem bożonarodzeniowe pieśni to nie może Was zabraknąć na Koncercie Kolęd. Już o 11.45, w gdańskiej Bazylice św. Brygidy będzie można posłuchać Gdyńskiego Chóru Kameralnego oraz chóru Bursztynowa Nuta z Gdyni. Zabrzmią zarówno polskie jak i obcojęzyczne utwory świąteczne w wersji a’cappella. Wstęp wolny.

Życzymy udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − cztery =