Judas Priest – legenda heavy metalu w Ergo Arenie

judas priestWieść o tym koncercie zelektryzowała fanów heavy metalu. Jedna z najjaśniejszych gwiazd ciężkiego grania zawita do Trójmiasta. Już w najbliższy czwartek, 10 grudnia, na scenie Ergo Areny zagra Judas Priest!

Judas Priest został założony we wczesnych latach 70-tych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Rob Halford, Glenn Tipton, K.K Downing i Ian Hill to grupa muzyków, która zmieniła oblicze heavy metalu. Judas Priest przy tym był jednym z pierwszych zespołów metalowych, który prezentował się w skórze i studach – wygląd, który ostatecznie przyjęty został, jako oficjalny dla fanów metalu na całym świecie. To w końcu muzycy Judas Priest zainspirowali i wpłynęli na brzmienie innego wielkiego zespołu Iron Maiden. I właśnie obok Iron Maiden wciąż stawiani są jako niedościgniony wzorem heavymetalowego grania.

Można powiedzieć, że Judas po prostu królował w latach 80, i nie miał sobie równych. Stworzył takie klasyczne albumy jak w 1980 roku „British Steel”, w 1981 „Point of Entry”, w 1982 „Screaming For Vengeance”, a w 1984 „Defenders of the Faith”. Wśród tych albumów narodziły się prawdziwe klasyki „Breaking the Law”, „Living After Midnight”, „Heading Out to the Highway”.

W roku 2011, Downing ogłosił, że opuszcza zespół – z wciąż palącym pragnieniem kontynuowania pracy pod banderą Judas Priest, zespół postanowił kontynuować swą twórczość wraz z nowym gitarzystą Richiem Faulknerem. W 2014 roku klasyczny „Redeemer of Souls” zadebiutował na liście Billboard 200 na miejscu 6. – najwyższym w US w całej karierze zespołu (album trafił także do Top 10 na listach na całym świecie).  Ich obecność w muzyce i wpływ na nią pozostaje na rekordowo wysokim poziomie, o czym świadczy album „Nostradamus” oraz nagroda Grammy za „Best Metal Performance”.

Od ponad 40 lat Judas Priest podbijają serca fanów kolejnymi albumami i żywiołowymi koncertami. Obecnie grupa promuje najnowszą płytę „Redreemer of Souls”, a zachęcona sukcesem ostatniego koncetu z Łodzi, ponownie włącza Polskę do trasy koncertowej. Tym razem pojawi się w Ergo Arenie, na pograniczu Gdańska i Sopotu.

Towarzyszyć Judast Priest będzie inna znacząca kapela – UFO. Historia sukcesu UFO rozpoczęła się w Londynie w 1969 roku. Zespół w swej karierze przeżył nie tylko piętnaście lat różnych epok muzycznych ale także wiele zmian składu. Ku zaskoczeniu wszystkich, na jesieni 1993 roku zespół powrócił do ​​dawnego line-upu UFO obejmującego Mogga, Waya, Schenkera, Parkera i Raymonda. Ten nowy klasyczny skład przyniósł Walk On Water, ich pierwsze wspólne wydanie od półtorej dekady, któremu towarzyszyła światowa trasa koncertowa. Ich najnowsza propozycja to „A Conspiracy Of Stars”, którą cechuje brytyjska lekkość bycia a zarazem pewna nuta legendy rocka z czego zespół znany jest od ponad 45 lat.

Kiedy: 10 grudnia o 19.00

Gdzie: Ergo Arena, Gdańsk/Sopot, Plac Dwóch Miast

Bilety: trybuny 155 – 249,00 zł, golden circle early entrance 349,00 zł, GC: 249,00 zł, GA: 199,00 zł, niepełnosprawni 155,00 zł, dostępne w kasach i u dystrybutorów biletów Live Nation

Polecamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 5 =