„Wiedźmin” grą roku 2015

 Wiedźmin 3 Gra roku 2015Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał o tym, że Polska może być kojarzona na Zachodzie z przemysłem gier komputerowych. Ten pogląd zmienił się z 3 na 4 grudnia, gdy  w Los Angeles, podczas gali Game Awards, specjaliści w tej dziedzinie, wybrali produkt znad Wisły na grę roku 2015. Mowa oczywiście o tytule „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

„Wiedźmin 3: Dziki gon” oficjalnie zyskał tytuł gry roku. To najważniejsza informacja w historii polskiego rynku gier komputerowych, która została ogłoszona w Los Angeles, podczas gali Game Awards 2015. Oprócz tego, wiedźmin Geralt zdobył również nagrodę za najlepszą grę RPG roku. Inna statuetka powędrowała do studia CD Projekt RED –  twórców serii. Tym sposobem polski tytuł i jego twórcy otrzymali razem trzy nagrody z siedmiu nominacji.

The Game Awards 2015 to najmłodsza, a zarazem najbardziej prestiżowa gala, której głównym celem jest nagradzanie gier i firm za nie odpowiedzialnych. Jej twórcą jest Kanadyjczyk, Geoff Keighley. W 2014 roku galę obejrzało ok. 2 milionów widzów, a liczby odbiorców tegorocznego widowiska, organizatorzy jeszcze nie podali. Za wsparcie medialne odpowiedzialne były takie prestiżowe portale jak YouTube, Twitch czy Steam.

Zaczęliśmy w 2002 roku, marząc o stworzeniu dojrzałego, jak najbardziej nietuzinkowego RPG i nikt w nas nie wierzył – powiedział Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projektu, gdy odbierał nagrodę za „Wiedźmina 3” – Ta nagroda podsumowuje całą trylogię – uronił łzy.

The Game Awards 2015 był ostatnim wydarzeniem tego roku w branży gier. Zdobycie na nim trzech statuetek udowadnia, że „Wiedźmin 3: Dziki Gon” jest niepokonany. Jego wygrana nie była pewna, gdyż konkurował z naprawdę silnymi tytułami. Wśród nich znalazły się: „Fallout 4”, „Metal Gear Solid V”, „Super Mario Maker” i „Bloodborne”.

CD Projekt RED nie zamierza odpuszczać i już w następnym roku, kilka miesięcy po dodatku do „Wiedźmina 3″ zatytułowanego „Serce z Kamienia”, wydaje kolejny „Krew i Wino”. Niestety nie jest znana dokładna data premiery.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *