ZAZ na Ladies’ Jazz Festival w Gdyni

zaz gdynia jazzJuż 26 listopada podczas Ladies’ Jazz Festival wystąpi, niezwykle utalentowana i popularna w Polsce, francuska piosenkarka jazzowa i soulowa – ZAZ. Oprócz Gdyni, artystka odwiedzi także Warszawę oraz Wrocław.

Ladies’ Jazz Festival to jedyne takie wydarzenie w Europie, które nazwać można Festiwalem Kobiet Jazzu. W tym roku obchodzi już swoje 10-lecie. Z tej właśnie okazji, na scenie Gdynia Arena wystąpi artystka z Francji.

Isabelle Geffroy – to prawdziwie imię i nazwisko piosenkarki. Przygodę muzyczną rozpoczęła już w 2001 roku. Jednak mimo wczesnego debiutu, jej kariera nabrała tempa przeszło 6 lat później. Wówczas rozpoczęła się jej współpraca z jednym z francuskich producentów i kompozytorów, który napisał dla niej pierwszy utwór.

ZAZ ma na swoim koncie już trzy albumy studyjne: Zaz” z 2010 roku, Recto verso” wydany w 2013 oraz najnowszy, jednak liczący już rokParis”. Wszystkie płyty odniosły niemały sukces, zdobywając po kolei statusy złotej, platynowej oraz diamentowej. To przede wszystkim ostatni album, zaprezentuje w Gdyni wokalistka. Krążek zawiera aranżacje francuskich przebojów w jej wykonaniu. Do najbardziej popularnych należą oczywiście „Champs Elysées” czy „Paris sera toujours Paris”. Na koncercie na pewno nie zabraknie też utworów z poprzednich albumów.

Nie tylko krytycy są przyjaźni ZAZ. Ma ona ogromną rzeszę swoich wiernych fanów, także w Polsce cieszy się bardzo dużą popularnością. Już raz gościliśmy artystkę w naszym kraju. Miało to miejsce dwa lata temu w warszawskiej hali Koło. Już wtedy charyzmatyczna piosenkarka zachwyciła w stolicy swoją publiczność. W tym roku zagra trzy koncerty, rozpoczynając od tej samej hali w Warszawie 24 listopada, poprzez halę Orbita we Wrocławiu dzień później, a kończąc na Gdynia Arena 26 listopada.

Niech zachętą dla wszystkich, którzy wahają się czy pójść na to wydarzenie, będą słowa francuskiego kompozytora Charlesa Aznavoura który powiedział o ZAZ, że „może zaśpiewać wszystko i zawsze porusza najczulsze struny duszy”. Na albumie „Paris” znajdują się m.in. jej duety z tym wielkim muzykiem. W innych utworach można usłyszeć też Nikki Yanofsky – gwiazdę poprzedniej edycji Ladies’ Jazz Festiwal. Niektórzy zwykli nawet nazywać ZAZ współczesną Edith Piaf”.

„Si jamais j’oubile” pochodzi z albumu koncertowego, wydanego 30 października tego roku

Już w najbliższy czwartek przekonamy się, czy także nad morzem wciąż nie brakuje wiernych fanów francuskiej artystki. Widzimy się w Gdyni!

Kiedy? 26 listopada 2015 r. (czwartek), godz. 20:00

Gdzie? Gdynia Arena, Kazimierza Górskiego 8

Bilety: do nabycia w salonach Empik w całej Polsce oraz na portalach internetowych: www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletyna.pl; ceny od 100 do 250 zł.

Wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/537307019756327/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + jedenaście =