W ramach Sopotu – festiwal fotograficzny

12189981_932781803437887_2908308349220785650_nLubisz robić i oglądać zdjęcia? Interesujesz się dawnymi technikami lub najnowszymi metodami? A może pasjonujesz się fotografią nocną lub portretową? W tym roku po raz pierwszy Sopot stanie się stolicą fotografii. Od 27 listopada każdy pasjonat malowania światłem będzie mógł wziąć udział w spotkaniach autorskich, warsztatach i wernisażach.

Festiwal „W ramach Sopotu” będzie się składać z dwóch części. W pierwszym etapie, sześciu artystów-fotografików będzie pracować przez tydzień w Sopocie, tworząc swoje własne projekty związane z miastem. W drugim etapie, wyselekcjonowane przez nich prace zaprezentowane zostaną szerokiej publiczności podczas uroczystego wernisażu. Zwieńczeniem wydarzenia będzie sopocki kalendarz na rok 2016.

Wystawa prac oraz warsztaty z artystami pierwszej edycji festiwalu planowane są na weekend 27-29 listopada 2015. Pokaz dzieł odbędzie się 28.11 o godz. 20.00 w Klubokawiarni „Dwie Zmiany” (ul. Bohaterów Monte Cassino 31). Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace uczestników tegorocznej rezydencji festiwalu fotograficznego „W ramach Sopotu”, edycja: „Klasyczna fotografia”. Autorami prac są: Jacek Poremba, Igor Omulecki, Radek Polak, Szymon Szcześniak, Szymon Rogiński Tomasz Bergmann.

Ekspozycji towarzyszyć będzie niezwykły koncert Olo Walickiego z projektem KASZEBE II. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy odważnie bawią się formą i estetyką, a występami i koncertami cieszą się jak młodzi chłopcy.

Harmonogram spotkań:

27.11, godz. 16.00 (piątek), Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Wybickiego, Filia nr 5, ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot
„Dzień z Życia Fotografa” to okazja do spotkania z Szymonem Szcześniakiem, specjalistą od portretu psychologicznego. Autor nie tylko omówi swoje prace, ale także przybliży słuchaczom zagadnienia z zakresu techniki fotografii, postprodukcji, współpracy z magazynami, agencjami menadżerskimi i reklamowymi.

27.11, godz. 18.30 (piątek), Grono di Rucola, drewniany domek obok Stadionu SKLA, Generała Józefa Wybickiego 48,  Sopot
„Oko Nocy” to prowadzone przez Szymona Rogińskiego warsztaty dla wszystkich, którzy interesują się fotografią nocną. Uwaga, obowiązują zapisy! Głównym kryterium podczas zapisów jest portfolio składające się z 8-10 zdjęć. Każdy z uczestników musi być wyposażony we własny aparat oraz statyw. Spotkanie i wprowadzenie odbędzie się o godz 18.30, a o godz 19.30 odbędą się zajęcia terenowe.
Limit miejsc: 10 osób.

28.11, godz. 11.00 (sobota), Informacja Turystyczna, Plac Zdrojowy 2, Sopot
„Utrwalając Czas” to wydarzenie prowadzone przez Jacka Porembę. Podczas swojej 25-letniej przygody z fotografią, przeszedł on z fotografii mody do portretu. Autor opowie słuchaczom także o swoich doświadczeniach sudańskich z fotografią autorską, trochę o technikach i zmianach na polskim rynku, a całość okraszona zostanie anegdotami oraz pozytywną energią.

28.11, godz. 14.00 (sobota), Sopockie Szkoły Fotografii, ul.Jana Jerzego Haffnera 7, Sopot
„Studio, światło, portret” to warsztaty prowadzone przez Szymona Szcześniaka. Tematem zajęć będzie praca z modelem przy świetle zastanym, jak przy minimalnym nakładzie środków technicznych osiągnąć maksymalny efekt wizualny. Oprócz tego fotograf zdradzi tajniki pracy ze światłem studyjnym. Uwaga, obowiązują zapisy i limit miejsc: 10 osób.

29.11, godz. 11.00 (niedziela) – Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2, Sopot
Jeżeli zastanawiasz się, jak wyglądają dzisiejsze obrzeża współczesnej fotografii to „W Obiektywie Współczesności” jest wykładem skierowanym do Ciebie. Będzie to spotkanie autorskie z Igorem Omuleckim „Fotografia, widzenie i myślenie”. Twórczość Igora obejmuje fotograficzny paradokument, sound art, prace konceptualne i film eksperymentalny. W ostatnich latach tworzy dzieła związane z naturą, rodziną i analizą struktur.

Kiedy: 27-29.11
Gdzie: Sopot (różne lokalizacje)
Szczegóły dostępne na Facebooku lub na stronie festiwalu

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć − 4 =