Wielki powrót na scenie Ucha

1490600__krPo niemal dwudziestu latach przerwy i po dwóch latach intensywnych przygotowań, zespół Kinsky wraca znowu do gry! Trójmiejscy fani będą mogli spotkać się z zespołem już 27 listopada, na koncercie w gdyńskim klubie Ucho.

Formację Kinsky założyli (w styczniu 1992r.) czterej studenci filozofii Uniwersytetu Warszawskiego: Tomasz Lewandowski (Tony von Kinsky, gitara, wokal), Paweł Sulik (Paulus von Kinsky, wokal), Arkadiusz Jermacz (Czubek von Kinsky, perkusja) i Artur Koczergo (Artur von Kinsky, gitara basowa). Ich kariera rozpoczęła się dynamicznie. Zaraz po oczarowaniu warszawskiej publiczności, poszerzyli grono swoich fanów o całą Polskę. Jeszcze w tym samym roku, „Gazeta Wyborcza” uznała ich „najbardziej progresywnym zespołem lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju”. Swój fenomen zawdzięczali przede wszystkim występom, które były wyjątkowymi widowiskami muzyczno-teatralnymi.

Rok po debiucie wydali (póki co) jedyny krążek – „Copula Mundi”, który był ich przepustką do międzynarodowej kariery i licznych tournée (po Niemczech, Szwajcarii, Austrii czy Czechach). Kinsky zawiesił jednak swoją działalność już w 1997r.

Koncert rockmanów wiąże się z niedawno opublikowaną reedycją wspomnianego albumu. Została ona wydana w formacie kompaktowym (zawierającym również m.in. archiwalne zdjęcia zespołu). Dodatkowo, wersja winylowa „Copula Mundi” będzie dostępna w sprzedaży od 25 listopada. Ponadto ekipa planuje wydać (wiosną przyszłego roku) nowy krążek – „Praeterito Futurum”.

Tak długą przerwą, zespół Kinsky wzmożył apetyt zapewne wielu fanom. Dlatego jeśli i Wy stęskniliście się za tą formacją, to po prostu musicie tam być!

Kiedy: 27 listopada 2015r., godz. 20:00

Gdzie: Klub Ucho, Gdynia, ul. Świętego Piotra 2

Bilety: 25 zł (przedsprzedaż)/ 28 zł (Eventim)/ 33 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × cztery =