„Kto się boi Virginii Woolf?” w Teatrze Wybrzeże

kto się boi virginii woolfUlubieńcy widzów zainaugurują sezon 2015/2016 w Teatrze Wybrzeże. Dorota Kolak i Mirosław Baka wystąpią w oczekiwanej sztuce „Kto się boi Virginii Woolf?”. Premiera już w ten piątek, 2 października!

Arcydzieło dwudziestowiecznej dramaturgii. Campus uniwersytecki, noc po otwierającym rok akademicki przyjęciu u rektora. Historyk George i jego żona Martha goszczą u siebie w domu – na swoistym afterparty – nowo zaangażowanego wykładowcę biologii Nicka z żoną. Nocne rozmowy, zmęczenie, a także wciąż wypijany alkohol sprawiają, że pomiędzy tą czwórką rozpoczyna się drapieżna, okrutna, a jednocześnie pełna ciętego dowcipu gra. Gra, w której ujawniają się podrażnione ambicje, konflikty pokoleniowe, niepohamowany erotyzm, intelektualne pretensje i rodzinne sekrety.

W spektaklu występują: Dorota Kolak, Mirosław Baka, Katarzyna Dałek i Piotr Biedroń. Sztukę Edwarda Albeego w przekładzie Jacka Poniedziałka wyreżyserował Grzegorz Wiśniewski, scenografię stworzyła Barbara Hanicka. Dodatkowe informacje: aktorzy palą na scenie papierosy, spektakl zalecany dla osób powyżej 16 roku życia.

kto się boi virginii woolf1

Fot. z próby, Dominik Werner

Premiera spektaklu odbędzie się pół wieku po polskiej prapremierze „Kto się boi Virginii Woolf?” w reżyserii Jerzego Golińskiego ze scenografią Franciszka Starowieyskiego, z udziałem Lucyny Legut, Jadwigi Polanowskiej, Tadeusza Borowskiego i Jerzego Golińskiego. Ta premiera była jedną z najgłośniejszych i została uznana za jedną z najważniejszych inscenizacji w historii Teatru Wybrzeże.

Premierze będzie towarzyszyła wystawa zdjęć Tadeusza Linka z prapremierowego spektaklu z 1965 roku, na której zaprezentowane będą również oryginalne projekty dekoracji i kostiumów autorstwa Franciszka Starowieyskiego. Wystawę będzie można oglądać codziennie od 12.00 do 17.00 we foyer Dużej Sceny Teatru Wybrzeże. Wstęp wolny.

Kiedy: piątek, 2 października o 19.00 (bilety 100 zł), następne pokazy: 3, 4, 7, 8, 9 października o 19.00, później zgodnie z repertuarem Teatru Wybrzeże

Gdzie: Teatr Wybrzeże (Duża Scena) Targ Węglowy

Bilety: 40 zł ulgowy i 50 zł normalny

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − dwa =