Gdyńskie Ucho będzie gościć happysad

Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych zagra w najbliższą sobotę, 3 października, w Gdyni. Happysad promuje swoją nową płytę w ramach trasy Tańczmy Tour.

Debiut happysad przypada na 2001 rok, kiedy to grupa muzyków współpracujących już ze sobą, postanowiła stworzyć nowy zespół. Obecna nazwa oraz logo powstały dopiero rok później. Od tamtej pory happysad zyskał bardzo dużą popularność i jest znany zwłaszcza wśród młodzieży, która zaczyna swoją przygodę z rockiem. Styl happysad jest określany najczęściej jako rock alternatywny, a Jakub Kawalec – wokalista, określa go regresywnym.

Oprócz Jakuba Kawalca, w skład zespołu wchodzą Łukasz Cegliński (gitara i również lokal), Artur Telka (bas), Jarek Dubiński (perkusja), i Daniel Pomorski (trąbka, klawisze).

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby chociażby kilku  najpopularniejszych piosenek, jakie ma na swoim koncie pochodzący z województwa świętokrzyskiego zespół. „Zanim pójdę”, „Mów mi dobrze”, „A miało być tak pięknie”, „Łydka”, „Taką wodą być”, „Długa droga w dół” to tylko niektóre z nich. Wszystkie utwory to też charakterystyczne teksty, które łatwo wpadają w ucho, i po kilku odtworzeniach zna się je niemal na pamięć.

Jak do tej pory happysad ma na swoim koncie sześć krążków, i nic nie wskazuje na to, by miał pożegnać się ze sceną muzyczną. Czekamy zatem z niecierpliwością na sobotni koncert, podczas którego z pewnością da z siebie wszystko, jak zawsze z resztą : ) Gościnnie z happysad wystąpi Muzyka Końca Lata.

Kiedy: 3 października (sobota), godz. 18.00 – wstęp, godz. 19.00 – koncert

Gdzie: Klub Muzyczny Ucho, ul. św. Piotra 2, Gdynia

Bilety: 50 w przedsprzedaży / 60 zł w dniu koncertu, do kupienia w: Klub Muzyczny Ucho, Salon Muzyczny PULS, Spirit of Rock and Roll (Gdańsk Wrzeszcz), poza tym: eventim.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *