Gdańsk Interference Festival 2015

12042813_741282879332740_1506603739266700915_nInterwencje, zakłócenia i mieszanie się – czyli Festival Interference w roli głównej. Wczoraj (1.10) w Gdańsku rozpoczęła się tegoroczna edycja. Sercem większości festiwalowych wydarzeń ma być Stocznia Gdańska.

Polska edycja festiwalu inspirowana jest międzynarodowymi festiwalami sztuk wizualnych. Stanowi przegląd najbardziej godnych uwagi produkcji i najnowszych trendów w dziedzinie krótkiego montażu. Krótki montaż obejmuje teledyski, reklamy, czołówki, video art, a także eksperymenty na pograniczu sztuk oraz formy internetowe.  Jej celem jest wyłonienie najlepszych twórców takich form wizualnych.

Festival Interference to nie tylko przeglądy i prezentacje konkursowe, ale również warsztaty, dyskusje i koncerty. W programie m.in. spotkanie z Dorotą Masłowską, warsztaty komunikacji, masterclassy z Hubertem Czerepokiem z Akademii Sztuki w Szczecinie oraz dwoma członkami tegorocznego jury – duetem Kijek/Adamski, jednym z najoryginalniejszych w dziedzinie wideo i animacji.

W piątek na scenie muzycznej Festivalu wystąpią FFRANCIS, RYSY, Synkro, The Dumplings. Ponadto Performance – Leon Dziemaszkiewicz TEATRLEON ” RAFFINES”, przewidziana jest Strefa HOUSE Chill Out, gdzie zagra Goodboy Khris & Maciek Cz. W sali wystawowo-konferencyjnej odbędą się pokazy prac konkursu pod tytułem “Wolność formy”. W czasie trwania festiwalu będzie można również wybrać się do mini-kina.

Na sobotę planowana jest Gala rozdania nagród we wspomnianym konkursie “Wolność formy”, którą uświetni koncert Olivia Anna Livki.

Gdańsk Interference Festival zakończy się w sobotę. W zeszłym roku wydarzenie odbyło się w dniach 12 – 14 września 2015.

Miejsca festiwalowe:

Europejskie Centrum Solidarności

Plac Solidarności 1

Gdański Teatr Szekspirowski

ul: Wojciecha Bogusławskiego

Instytut Kultury Miejskiej

ul: Długa 39/40

Klub Buffet

ul: Doki 1/145B

Więcej informacji i program imprezy pod adresem www.interferencefestival.com lub na stronie wydarzenia na Facebooku.

Bilety na koncerty do kupienia tutaj: http://bit.ly/1LmYF0G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + dziewiętnaście =