Illusion, Afromental i inni w gdańskim CSG – ODWOŁANE!

lineupJedyne takie wydarzenie tej jesieni. Cztery miasta, sześć zespołów, jedna taka trasa koncertowa. W piątek, 25 września, w Centrum Stocznia Gdańska na jednej scenie mieli wystąpić Illusion, Afromental, Power Of Trinity, The Sixpounder, Coria i lokalny support.Koncert nie odbędzie się. 

Illusion to prawdziwi rockowi giganci polskiej sceny muzycznej i śmiało można powiedzieć, że pochodząca z Trójmiasta legenda. Początki ich wspólnego grania sięgają 1992 roku, kiedy to w niedługim czasie po założeniu zespołu, podbijali kolejne miasta, koncertując w Polsce, ale i za granicą. Pierwszy album zatytułowany „Illusion”, utrzymany w nieco grunge’owej stylistyce, wydali rok później. Głośnym echem odbiła się natomiast kolejna płyta, „Illusion 2” – bezkompromisowa, zdecydowanie ostrzejsza, nie pozostawiająca żadnych pytań,kto plasuje się w czołówce najlepszych kapel. Dowód? „Nóż”, który do tej pory stawiany jest w czołówce najwybitniejszych polskich numerów rockowych, a jego tekst znają zarówno starzy rockersi, jak i młodsze pokolenie miłośników gitarowych riffów. Illusion do 1998 roku wydało w sumie sześć płyt. Muzycy po siedmiu latach wspólnego grania nieoczekiwanie postanowili zawiesić swą działalność. Przez kolejne lata kilkukrotnie próby reaktywacji tylko pobudzały apetyt fanów, którzy powrotu Illusion doczekali się ostatecznie w marcu 2014 roku, w dniu premiery kolejnej płyty studyjnej, „Opowieści”. O tym, jak bardzo wyczekiwany był ich powrót najlepiej świadczy fakt, że krążek zadebiutował na trzecim miejscu listy OLiS.

Afromental to prawdziwy polski american dream. Debiutowali w Olsztynie i jak wielu studentów w tamtym czasie, postanowili że będą razem grać, że założą zespół, że będą żyć swoimi muzycznymi marzeniami. Stopniowo, krok po kroku realizowali założone cele. Ci, którzy kojarzyli ich wyłącznie z pierwszych płyt, znali ich głównie z popowych piosenek, jednakże niemałą legendą obrosły ich koncerty – kawał mocnego, porządnego grania. Bez ugrzecznionej formy i typowo popowego grania. Stereotyp radiowych gwiazd przełamali w 2011 roku albumem „The Bomb”, który zaczął odkrywać ich muzyczny potencjał. Natomiast rok temu na sklepowych półkach zagościł „Mental House”, który ostatecznie udowodnił na co muzycznie stać grupę siedmiu chłopaków. Naszą recenzję albumu znajdziecie tu.

Power of Trinity to łódzki skład łączący elementy klasycznego rocka z elektroniką i elementami dub oraz reggae. Najbardziej znanym utworem zespołu jest „Chodź ze mną”, który niedługo po swojej premierze, często gościł na antenach rockowych stacji radiowych. POT ma na swoim koncie wiele występów u boku takich sław jak Kasabian, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers, Prodigy czy Lauren Hill. W ubiegłym roku wydali swój trzeci album studyjny, „Legorock”.

Koncert niestety nie odbędzie się. Organizator, agencja Concert Agency One, odwołał wydarzenie w ostatniej chwili, w nocy z czwartku na piątek.

Oficjalne Stanowisko w sprawie odwołania koncertu.

Z przykrością pragniemy poinformować, że wydarzenia związane z Jesienną Trasą Koncertową się nie odbędą.

Powodem odwołania koncertów jest naruszenie jednej z umów oraz wycofanie zgody na organizację imprezy masowej w zaplanowanym miejscu i terminie. Od wielu miesięcy, nasze starania by dopełnić wszystkich formalności oraz wszystkie nasze kroki podjęte w tym celu spełzły na niczym.Mimo usilnych starań, nie udało się znaleźć rozwiązania satysfakcjonującego wszystkie strony, które pozwoliłoby na realizację zaplanowanych wydarzeń na odpowiednim poziomie artystycznym oraz technicznym, więc podjęliśmy najtrudniejszą dla nas decyzję o odwołaniu Trasy. Dla każdego organizatora odwołanie planowanego od miesięcy wydarzenia jest niezwykle trudną decyzją . Do ostatniej chwili wspólnie z zespołem i managementem robiliśmy wszystko, żeby koncerty się odbyły. Jednak kłopoty przy realizacji jednego z wydarzeń uniemożliwiły przeprowadzenie kolejnych. Rozumiemy zawód i rozczarowanie publiczności, zespołów oraz ich fanów, a także wszystkich tych, którzy zaangażowali swój wysiłek i czas. Sami również jesteśmy głęboko zasmuceni. Bardzo wszystkich przepraszamy, jednak nie mogliśmy podjąć innej decyzji.

Wszystkich tych, którzy kupili bilety na koncerty, pragniemy zapewnić że decyzja o odwołaniu koncertów jest ostateczną, a zgodnie z regulaminem bileterni, zwrot kosztów za zakupione bilety nastąpi w przeciągu 30 dni od odwołania koncertu.

Z poważaniem

Prezes spółki Concert Angency One

M. Ejankowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *