Teatr z Bliska. Teatr od zaplecza

patocka

fot. mat. prasowe

Gdyńska Strefa Kultury po wakacyjnej przerwie zaprasza wszystkich miłośników teatru na kolejne spotkania z cyklu Teatr z Bliska. Wrześniowe wydarzenia rozpoczną się od wykładu o teatrze , który poprowadzi Janina Patocka. Już 18 września w Teatrze Gdynia Główna będzie można porozmawiać o tych i o tym, czego nie widać, czyli o teatrze od zaplecza! 

Uczestnicy pierwszego powakacyjnego spotkania pochylą się nad wszystkimi aspektami teatralnego zaplecza. Tym razem będzie więc nie o gwiazdach, reżyserach, aktorach czy pisarzach, ale o osobach, które tworzą teatr, a o których pracy często się zapomina. Gościem spotkania będzie Janina Patocka, animatorka kultury, pedagog, była pracowniczka Teatru Powszechnego im. Z. Hübnera. Opowie, co się dzieje na zapleczu teatru podczas premiery oraz jak wygląda praca tej instytucji nie od strony wielkich gwiazd i nazwisk, ale od strony pracowników, o których zazwyczaj nie wspomina się na afiszach.

O prowadzącej: Belfer na emeryturze, nadal kocha swój pierwszy zawód i uczniów. Instruktor teatralny w ruchu amatorskim. Entuzjastka wszelkiej artystycznej działalności, a najbardziej teatru. Teatr jest jej miłością, dlatego właśnie kilka lat, pracowała jako garderobiana w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Nadal organizuje grupy teatralne skupiające osoby w różnym wieku. Pasjonuje się także piosenką i poezją. Całkiem niedawno otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury. Optymistka. Podobno ma poczucie humoru.

Gdzie: Teatr Gdynia Główna

Kiedy: 18 września, piątek, o 17.00

Bilety: wstęp wolny

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + jeden =