Pan Maleńczuk na gdyńskim Pokładzie

Maleńczuk yarlMaciej Maleńczuk – jeden z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych wokalistów polskiej sceny muzycznej, wystąpi wraz z zespołem Psychodancing w gdyńskim klubie Pokład. Koncert odbędzie się już 10 grudnia.

We wczesnej fazie swojej twórczości, wokalista był nazywany „bardem Krakowa”. Jego pierwsze kompozycje utrzymane były w stylistyce bluesowej. W latach 1986-2005 został wokalistą i frontmanem zespołu Püdelsi, z którym nagrał pięć albumów studyjnych. W międzyczasie w latach 90-tych założył także formację Homo Twist.

Solowa twórczość Macieja Maleńczuka dowodzi, że artysta potrafi poruszać się po wielu płaszczyznach muzycznych. Poczynając od rockowego „Psychodancingu”, poprzez popową interpretację piosenek Włodzimierza Wysockiego, kończąc na muzyce country z jego ostatniego albumu „Psychocountry”. Na jego płytach gościnnie wystąpili także tacy artyści jak: Paweł Kukiz, Justyna Steczkowska czy Wojciech Waglewski.

Bilety na koncert w cenie 60 złotych (przedsprzedaż) lub 70 złotych (w dniu imprezy), można nabyć już tylko w następujących punktach sprzedaży: w Tawernie w Gdyni, salonie muzycznym PULS w centrum Gemini oraz w sklepach Empik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.poklad.pl/index.php/koncerty/2012-11-12-03-50-49/381-maciej-malenczuk-10-12-2013.html

zdjęcie: Paweł Marynowski, CC-BY-SA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *