Premiery w Heliosie

premieryMGDzisiejszy przegląd będzie nietypowy. Rzadkością jest bowiem sytuacja, w której przychodzi mi opisywać tylko jeden premierowy film. Pewnym zadośćuczynieniem będą projekcje specjalne, wśród których czekają na was Maraton Absurdu oraz kolejny pokaz w ramach cyklu Kino Konesera. Będzie zatem nieco inaczej, ale też dobrze!

Od piątku (6 grudnia) nowością w repertuarze będzie „Oldboy” w reżyserii Spike’a Lee. Thriller, oparty na motywach kultowego filmu Park Chan-Wooka, pewnie nie raz sprawi, że szybciej zabije wam serce. Poznajcie Joe Doucetta (Josh Brolin) – dyrektora reklamowego, który traci grunt pod nogami. W trakcie pewnej pijackiej nocy Joe zostaje porwany i uwięziony. Nie wie, kto jest jego oprawcą ani jakie ta osoba ma wobec niego zamiary. W niewoli spędza 20 lat, po czym niespodziewanie zostaje wypuszczony na wolność. Od tej pory stawia przed sobą tylko jeden cel – chce za wszelką cenę dowiedzieć się, kto stał za wymierzoną mu karą oraz zrozumieć powody takiego postępowania. Poszukiwanie odpowiedzi doprowadza go do spotkania młodej pracownicy opieki społecznej (Elizabeth Olsen), a później do zmierzenia się z pewnym enigmatycznym mężczyzną (Sharlto Copley), który prawdopodobnie stanowi klucz do rozwiązania zagadki. Spike Lee swoim nowym filmem składa hołd koreańskiemu oryginałowi wkraczając jednocześnie na zupełnie nowy teren, pełen przerażającego mroku i wszechogarniającego cierpienia.

 

Maraton AbsurduNie macie co robić w najbliższą piątkową noc? Sieć kin Helios przy współpracy ze SPInka Film Studio przygotowało dla was wyjątkowy mikołajkowy prezent w postaci Maratonu Absurdu! W repertuarze kultowe „Wściekłe pięści węża”„Sarnie żniwo”„Git Kreskówki” oraz premierowo „Wściekłe pięści węża 3 czyli wściekły wąż kontra cyborg zombie”! Przygotujcie się na brawurowe sceny walk, wyjątkowe efekty specjalne oraz aktorstwo na niestandardowym poziomie. Dajcie się ponieść absurdowi! Do każdego biletu na NMF w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku, sprzedawanego w barze kina Helios. To oferta dla wszystkich, którzy spragnieni są nie tylko kinowych wrażeń.

 

Maraton Absurdu:

START: 06.12. (piątek) – godz. 23.00

META: 07.12. (sobota) – godz. 05.00

Bilety w cenie: normalny – 30 zł, ulgowy – 27 zł

Na koniec dzisiejszego przeglądu gratka dla tych, którzy cenią sobie wyszukane produkcje, znaczące coś w świecie kina. W czwartek (12 grudnia) gdańskie kino Helios zaprasza na kolejny pokaz w ramach cyklu Kino Konesera. Na ekranie zobaczymy „W kręgu miłości” w reżyserii Felixa Van Groeningena. Przedstawia on historię Elise (Veerle Baetens) i Didiera (Johan Heldenbergh) – pary, która od siedmiu lat żyje w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Różni ich prawie wszystko, a łączy jedno – gorąca miłość od pierwszego wejrzenia i życiowa niezależność. Połączyła ich namiętność, a scaliła pasja do porywającej muzyki bluegrass, wspólne muzykowanie i narodziny córki Maybelle (Nell Cattrysse). Ich świat staje na głowie w momencie, gdy dowiadują się o poważnej chorobie Maybelle. Oboje oddalają się od siebie i zaczynają żyć własnym życiem. Nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość nie pozwoli im się poddać i nie zabierze tego, co kiedyś stało się jej owocem. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − piętnaście =