I Trójmiejski Marsz Równości

paradaUśmiechnięci ludzie z tęczowymi flagami, świetna zabawa, oszołamiająca energia i poczucie wspólnoty oraz dumy. To tylko niektóre z elementów tworzących wizję pierwszej Parady Równości w Gdańsku.

Już 30 maja po raz pierwszy odbędzie się historyczny Marsz Równości, który przejdzie pod hasłem „Jesteśmy rodziną”. Nad organizacją wydarzenia czuwa trójmiejskie stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado.

Parada jest zwieńczeniem, odbywających się na Wybrzeżu, Trójmiejskich Dni Równości. Podczas nich odbędzie się m.in. debata o tęczowych rodzinach czy spotkanie z „żywymi książkami” – osobami LGBT i ich rodzinami. Po głównym wydarzeniu odbędzie się impreza w jednym z sopockich klubów – sixty9.

Organizatorzy chcą poprzez marsz zwrócić uwagę na brak uregulowań prawnych dotyczących związków jednopłciowych w Polsce. Ponadto jest to idealna okazja aby pozbyć się ewentualnych uprzedzeń wobec ludzi z tego środowiska. Dla części z nas jest to także świetny moment by swoim udziałem wesprzeć swoich bliskich, przyjaciół czy rodzinę w walce o swoje prawa.

Na Marsz Równości zapraszają profesor UG Ewa Graczyk i dziennikarka Kazimiera Szczuka. Na wydarzeniu pojawi się działaczka społeczna Anna Grodzka oraz ambasador Szwecji Staffan Herrström wraz z małżonką.

Kiedy: 30.05.2015r. (sobota), godz. 15.00

Gdzie: Gdańsk, początek na Targu Węglowym

Udział w Marszu Równości jest bezpłatny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *