„Kulturoznawstwo na wygnaniu” – konkurs fotograficzny

11102757_975902529107624_4355393795742554485_nWędrówki pomiędzy wydziałami, szukanie sal, śniadanie jedzone w pośpiechu, brak czasu na przygotowanie się do zajęć, a co dopiero na chwilę odpoczynku. Tak właśnie wygląda codzienność studentów Kulturoznawstwa. Ale ci młodzi ludzie nie załamują rąk tylko…biorą do nich aparat fotograficzny.  

Studenckie Koło Filozoficzno-Antropologiczne LeMonada postanowiło w niecodzienny sposób poruszyć problem, w jakim znaleźli się studenci i wykładowcy katedry Kulturoznawstwa po przeniesieniu na kampus uniwersytecki. Od lutego 2014 roku Kulturoznawstwo nie posiada stałego miejsca, z którym mogłoby się identyfikować, i w którym mogłaby się odbywać większość zajęć dydaktycznych, organizacyjnych i innych. Zamiast narzekać, zorganizowali konkurs fotograficzny, w którym wziąć udział może każdy student Uniwersytetu Gdańskiego. 

Można zgłosić zdjęcie pojedyncze lub cykl zdjęć (co najmniej trzech, połączonych wspólnym wątkiem bądź miejscem), które przedstawią sytuację Kulturoznawstwa na wygnaniu. Prace konkursowe zostaną ocenione przez jury w składzie: prof. Zbigniew Treppa (IFSiDz UG), prof. Krzysztof Kornacki (KF UG), prof. Marek Adamiec (KK UG), dr Zbyszek Dymarski (KK UG) oraz Michalina Koreike (sekretarz jury, szefowa LeMonady).

Zdjęcia należy wykonać aparatem fotograficznym o rozdzielczości co najmniej 4 Mpix. Organizatorzy na swój koszt wykonają odbitki nagrodzonych prac.

Fotografie (w formacie jpg) należy przesyłać do 23 maja na adres: michalinakoreike@wp.pl

Wyniki zostaną ogłoszone do dnia 27 maja, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Dniu Kulturoznawcy (29.05).

Szczegóły dostępne tutaj.

Serdecznie polecamy i życzymy udanych kadrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *