I Ty możesz zostać wydawcą płyty TKM!

TKM 02Sopocki zespół power popowy TKM po wydaniu dwóch EP-ek postanowił wyjść do fanów z pierwszym albumem długogrającym. Część kosztów prac w studio muzycy pokryli sami, ale żeby płyta ujrzała światło dzienne potrzebują jeszcze pomocy. Zwracają się więc do fanów trójmiejskiego grania, aby wsparli ich na platformie croudfundingowej Polak Potrafi. I tu pojawia się gratka dla wpłacających – czekają ich nie tylko satysfakcja z bycia współwydawcą krążka, ale też atrakcyjne nagrody!

Nie dajcie się zwieść określeniu debiutancki album. Panowie z TKM dali już się poznać pomorskiej publiczności całkiem dobrze – dzięki dwóm wcześniejszym EP-kom i dziesiątkom, jeśli nie setkom koncertów zagranych na scenach tutejszych klubów. Zespół istnieje już od ponad siedmiu lat, a sympatię słuchaczy zyskał przebojowymi melodiami, sznytem The Beatles i Elvisa Costello, żywiołowymi koncertami, poczuciem humoru i dystansem do siebie.

Teraz chcą dotrzeć do szerszego grona słuchaczy i podbić radiowe listy przebojów. Pełny album powstający w sopockim studio Ramtamtam będzie zawierał znane i lubiane już piosenki, jak humorystyczny kawałek „Lafiryndy będą”, a także całkiem nowe utwory. Promować go będzie singiel „Porcelanowa laleczka” z gościnnym udziałem trójmiejskiego rapera Damiana „Czapy” Majewskiego.

Co proponują w zamian za wpłatę na ich konto na Polak Potrafi? Między innymi, płyty w wersji cyfrowej i analogowej, koszulki, imienne podziękowania, a nawet prywatny koncert. Wszystkie informacje i wskazówki jak wspomóc TKM znajdziecie na stronie projektu. Ich celem jest uzbieranie do 23 czerwca włącznie 4850 zł. Posłuchajcie, co o akcji mówi Piotr z TKM:

Na czym polega cała akcja? Panowie zgłosili swój projekt na stronie Polak Potrafi, jednego z najpopularniejszych w kraju pośredników finansowania społecznościowego. Sponsorzy wpłacający określoną kwotę nie przekazują darowizny, ale płacą za wybraną przez siebie nagrodę. Zespół z kolei otrzymuje pieniądze dopiero po upłynięciu terminu zbiórki i pod warunkiem, że uda im się zebrać założoną kwotę. Jeśli nie, fundusze wracają do wpłacających. Croudfunding to nie tylko alternatywna i skuteczna forma finansowania, ale także miernik jakości i popularności tego, co robią twórcy. Im większe zainteresowanie, tym większa szansa na powodzenie. A jak widać, ta metoda się sprawdza – także w Trójmieście. Do skutku doszło ukazanie się m.in. płyt takich zespołów jak The Shipyard, Spoiwo czy Popsysze.

Teraz czas na TKM. Zostańcie ich mecenasami, patronami, superbohaterami. Dodajcie skrzydeł Anielicy! CDN wspiera i poleca!

fot. materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *