Educational Cha(lle)nge na UG

plakat Czy obecny system edukacji nadąża za dynamicznie zmieniającą się rzeczywistością? Czy szkoła uczy tego, co naprawdę przydaje się na rynku pracy? Odpowiedzi na te i wiele podobnych pytań można znaleźć już 14 maja na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego na Sympozjum “Educational Cha(lle)nge. Nowoczesne metody wspierania edukacji i rozwoju dzieci”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 w auli S205 i potrwa aż do godziny 17.00.

Sympozjum objęte zostało specjalnym patronatem Dziekan Wydziału Nauk Społecznych – prof. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej. Będzie składało się z dwóch części. W pierwszej, planowane są wykłady ekspertów, które przybliżą uczestnikom nowoczesne metody edukacji i wspierania rozwoju, a także pokażą szerszy kontekst edukacji, która jest skoncentrowana na indywidualności ucznia. Wśród prelegentów znajdzie się m.in. dr Agata Hofman – Przedszkola Przyszłości, Szkoły Geniuszy i Polskiej Akademii Dzieci, dr Piotr Zamojski – wykładowca, specjalista w zakresie dydaktyki, dr Wojciech Glaca – wykładowca o wyjątkowej zdolności prowadzenia wykładów przy wykorzystaniu technik rywalizacji oraz wielu innych, z ogromnym doświadczeniem i wiedzą w zakresie edukacji.

W drugiej części sympozjum zostanie przeprowadzona sesja Open Space, która będzie przestrzenią do wymiany doświadczeń i pomysłów oraz wypracowania wspólnych rozwiązań.

Wydarzenie to skierowane jest głównie studentów, rodziców oraz ekspertów teoretyków i praktyków, ale tak naprawdę udział w nim może wziąć każdy, kogo zainteresuje tematyka szeroko pojętej edukacji. Głównym celem jest to, aby uczestnicy wynieśli z niego praktyczną wiedzę, która w znaczący sposób wpłynie na poprawę jakości ich pracy i relacji z dziećmi i młodzieżą.

Jak podkreślają organizatorzy, ich celem jest też sprowokowanie podjęcia dyskusji z tradycyjną edukacją, szczególnie z perspektywy odbywających się właśnie matur i refleksji, czy ich forma, która nie pozostawia przestrzeni dla indywidualności, jest właściwym rozwiązaniem.

Podczas wydarzenia cały czas będzie czynny specjalny kącik dla dzieci, gdzie będzie można bezpiecznie pozostawić swoje pociechy.

Udział w Sympozjum jest bezpłatny, jednak chętni do wzięcia udziału w wydarzeniu proszeni są o zapisanie się w specjalnie przygotowanym formularzu.

Szczegółowy plan wydarzenia:

program

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dwanaście =