Fisz Emade Tworzywo w Gdańsku

JFisz-Emade-Mamut-Foto-1uż 21 lutego trójmiejscy fani formacji Fisz Emade Tworzywo kolejny raz będą mogli na żywo wysłuchać ich najnowszego materiału. W najbliższą sobotę, na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, projekt zaprezentuje swój najnowszy studyjny materiał – album „Mamut”.

Po sukcesach albumów „Zwierzę bez nogi” oraz „Matka, Syn, Bóg” bracia Bartek i Piotr Waglewscy kolejny raz udowadniają, że z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciach.

Znany z zamiłowania do łączenia różnych stylów oraz muzycznych eksperymentów  projekt stworzył płytę, która jak sami przyznają: jest bardzo eklektyczna, na której  pojawia się bardzo dużo różnych brzmień. To chyba najbardziej piosenkowa nasza płyta, momentami zaskakująca. (…) Jest bardzo fiszowo-emadowa, chociaż bardzo mało pojawia się na niej rapu, czyli gadania do rytmu. Obok form hiphopowych, z których słynie szczególnie Fisz, artyści zwrócili się w stronę muzyki elektronicznej z lat 80. i 90. Nie tylko brzmienie płyty, ale i goście zaproszeni do współpracy nad albumem (wśród nich Kasia Nosowska, Justyna Święs z zespołu The Dumplings, chór Ensemble Terrible) zaskoczyli ich niejednego słuchacza .

Waglewscy „Mamutem” kolejny raz  udowodnili, że są projektem  alternatywnym, wybijającym się ponad jedną kategorią muzyczną, ambitnym, ale jednocześnie bardzo chwytliwym. I chociaż najbliższy koncert promuje ich najnowszy album, fani Tworzywa będą mieli okazję wysłuchać również materiału z poprzednich płyt.

Jak Tworzywo  przyjmie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim? Sprawdźcie sami!

Kiedy: 21 lutego, godz. 20.00
Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1
Bilety: 40 zł ulgowy, 45 zł normalny, 50 zł w dniu koncertu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − sześć =