Arszyn/Duda i Ampacity & Mikołaj Trzaska w Żaku

Ampacity & Mikołaj TrzaskaZ okazji premiery dwupłytowej kompilacji firmowanej przez portal NOWE IDZIE OD MORZA gdański Klub Żak ma przyjemność zaprosić wszystkich miłośników trójmiejskiej muzyki na piątkowy (13 lutego) koncert projektów Arszyn/Duda i Ampacity & Mikołaj Trzaska, których kompozycje znalazły się na tym albumie.

Arszyn/Duda to projekt Krzysztofa Topolskiego (Arszyna) i Tomasza Dudy. Duet poświęci ten występ promocji drugiego wspólnego wydawnictwa, zatytułowanego „Automata”. Złożyło się na nie wiele pomysłów obu muzyków. Z jednej strony free-jazzowe formy i przetworzone dźwięki instrumentów, z drugiej wykorzystanie w nagraniach perkusji, tuby, oboju czy syntezatora buchla 200i. Na pozór, te elementy układanki nie bardzo do siebie pasują, ale w rezultacie powstała płyta wyjątkowa – taka, która intryguje słuchacza od pierwszego utworu aż po ostatni.

Nieco inną dźwiękową podróż proponuje zespół Ampacity. Muzycy z upodobaniem łączą hard rockowe wpływy z progresywnymi brzmieniami i przestrzennymi kompozycjami. Debiutancką płytę, zatytułowaną „Encounter One”, nagrali na „setkę”, czyli za pierwszym podejściem. Nie chcieli za bardzo majstrować przy brzmieniu i wyszli na swoje, bo zewsząd spłynęły na nich pochlebne opinie, tak krytyków, jak i słuchaczy.

Ampacity to zespół, dla którego ogromne znaczenie w muzyce ma improwizacja. Nie inaczej jest z twórczością saksofonisty Mikołaja Trzaski będącego jednym z najaktywniej działających trójmiejskich muzyków. Niełatwo zliczyć ilość projektów, w których brał udział. Jakiś czas temu podjął się współpracy z Ampacity. Wspierał ich na scenie podczas koncertów, co uczyni ponownie w piątek (13 lutego). Co wyjdzie z połączenia brzmień muzyki hard i post-rockowej z wyraziście brzmiącym saksofonem? Przekonacie się już niedługo.

BILETY:

13 zł – I pula / 23 zł – II pula – zniżka* na Kartę Dużej Rodziny
15 zł – I pula / 25 zł – II pula – zniżka* dla studentów, uczniów, seniorów
20 zł – I pula / 30 zł – II pula – zniżka* na Kartę do Kultury
25 zł – I pula / 35 zł – II pula
I pula w sprzedaży do ostatniej niedzieli przed koncertami
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)

START: 13 lutego (piątek), godz. 20.00

MIEJSCE: Klub ŻAK, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *