Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku

jb_2014_2Gwiazdka zbliża się wielkimi krokami. W Gdańsku świąteczną atmosferę będzie można jeszcze bardziej odczuć już 5 grudnia, bo wtedy rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma atrakcjami.

Świąteczny szał zapoczątkuje przyjazd Świętego Mikołaja oraz parada baśniowych postaci. Przybędą w piątek 5 grudnia o godzinie 17.00 przy Zielonym Moście. Stamtąd ruszą ulicą Długą, by dotrzeć na Targ Węglowy, i tam uroczyście zapalić Choinkę Małych Gdańszczan oraz rozstrzygnąć konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Od tego dnia świętego Mikołaja będzie można spotkać aż do zakończenia jarmarku.

6 oraz 7 grudnia nadarzy się okazja do przejażdżki niezwykłą kolejką – Polarną Strzałą. Po podróży na wszystkich spragnionych będzie czekał aromatyczny i gorący grzaniec gdański, podawany w ceramicznych kubkach, który (po zapłaceniu kaucji) stanie się idealną pamiątką.

Na czas Jarmarku powstanie kilka nowych świątecznych uliczek: Anielska, Wigilijna, Pierwszej Gwiazdki, Cynamonowa, Czekoladowa i Śnieżny Zapiecek. Będzie jeszcze lodowisko, Wenecka Karuzela z rumakami i Zagroda Reniferów. W tej ostatniej od 12 do 14 grudnia zaplanowane są spotkania z dwoma reniferami z orszaku św. Mikołaja – Rudolfem i Kometkiem.

Będzie również atrakcja dla zakochanych, czyli Zacałowany Krąg. To specjalne miejsce, w którym pod jemiołą pary po pocałunku i sfotografowaniu wezmą udział w plebiscycie na najbardziej całuśną parę jarmarku. Trzeba tylko zgłosić zdjęcie na stronie Dziennika Bałtyckiego i zagłosować. Nagrodą będzie publikacja zdjęcia na łamach Dziennika Bałtyckiego oraz weekend w SPA.

Ale Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko atrakcje. Na ulicach Głównego Miasta będzie około 60 stoisk oferujących świąteczne ozdoby oraz mnóstwo pomysłów na prezenty m.im.: oryginalną biżuterię, ręcznie wykonane czapki, wyroby z filcu, maskotki, ceramikę artystyczną i zabawki. Nie zabraknie też straganów z litewskimi wędlinami, pierogami, słodyczami, przyprawami, kawą lub herbatą.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym będzie otwarty w dniach 5-23 grudnia. W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki w godz. 11.00-20.00, a w piątki, soboty i niedziele w godz. 11.00-21.00 .

fot. materiały promocyjne: http://bozonarodzeniowy.gda.pl/galeria/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − trzy =