Windowisko obchodzi „szesnastkę”

festiwal windowiskoJuż po raz szesnasty odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Sztuk Autorskich i Adaptacji „Windowisko”. Spektakle będą prezentowane w Klubie Winda Gdańskiego Archipelagu Kultury i Klubie Żak. Tegoroczna edycja potrwa od 24 do 25 października.

Festiwal „Windowisko” to okazja do spotkania z teatrem offowym, alternatywnym. To coroczna prezentacja dorobku artystów spoza głównego nurtu. Podczas tej edycji, spośród 30 nadesłanych zgłoszeń, do konkursu zakwalifikowało się 10 grup. Wśród nich na gdańskich scenach wystąpią Biały Teatr z Olsztyna, Chojnickie Studio Rapsodyczne i Teatr Rondo ze Słupska. Trójmiejskimi reprezentantami są Teatr Teatrans i Teatr Błękitna Sukienka. Gościnnie wystąpią Teatr Ecce Homo z przedstawieniem „Vattene!” oraz Teatr Zielony Wiatrak i Kino Variatino w spektaklu „Kocha, lubi, szanuje”.

Pierwszego dnia wszystkie przedstawienia odbywać się będą w klubie Winda, drugiego – również w Żaku. Tego dnia na trasie Winda – Żak będzie kursował specjalny, bezpłatny dla widzów autobus, a odjeżdżać będzie ok. 10 minut po zakończeniu spektaklu.

Bilety na jeden spektakl podczas „Windowiska” kosztuje 10 zł, na spektakl gościnny – 15 zł / 10 zł z Kartą do Kultury. Cena całodniowego karnetu (obejmującego spektakl gościnny) to 30 zł. Program wydarzenia jest dostępny na stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *