Jezus! Maria Peszek

peszekOstatni album Marii Peszek okazał się olbrzymim sukcesem. „Jezus Maria Peszek” prowokuje, niektórych oburza, ale przede wszystkim przykuwa uwagę. Teraz artystka wyrusza w kolejną trasę po Polsce, która obejmie także Gdynię. Koncert w Uchu już w niedzielę – 10 listopada.

Artystyczna kariera Marii Peszek rozpoczęła się już w 1993 roku. Artystka ma za sobą udział w wielu spektaklach m.in. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Poza tym mogliśmy ją obserwować w takich filmach jak: „Nocne Graffiti” czy „Wiedźmin”.

W 2005 roku rozpoczęła działalność muzyczną. Nakładem wytwórni Kayax na rynku pojawił się album pt. „Miasto mania”. Wpływ na brzmienie płyty miał Wojciech Waglewski oraz jego synowie – Fisz i Emade. W drugiej połowie 2008 roku artystka nagrała kolejną płytę pt. „Maria Awaria”, która szybko okazała się sukcesem zarówno artystycznym jak i komercyjnym. Album pokrył się platyną, a sama wokalistka otrzymała Paszport Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”. W międzyczasie Peszek współpracowała m.in. z zespołem Myslovitz. Owocem wspólnych nagrań był wydany na początku 2007 roku singiel pt. „W deszczu maleńkich żółtych kwiatów”.

Najnowszy album o wiele mówiącym tytule „Jezus Maria Peszek” miał swoją premierę 3 października 2012 roku. Płyta od samego początku budziła wśród słuchaczy ogromne zainteresowanie. Artystka w swoich utworach poruszyła takie problemy jak: wiara, patriotyzm czy poczucie polskości. Krążek promuje utwór zatytułowany „Ludzie Psy”.

Miejsce: Klub Ucho, Gdynia

Start: 20.30

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży / 55 zł w dniu koncertu

Dostępne w: Empik, Multikino Gdynia – Sklep Muzyczny PULS, Klub Ucho (biuro czynne pn.-pt., godz. 10:00-18:00, sprzedaż również w trakcie trwania imprez w szatni klubu), Gdańsk C.H Manhattan – punkt Lotto

fot. materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *