Weekend w biało-czerwonych barwach

corobimywweekendWitaj, długi weekendzie! Te słowa same cisną się na usta. I warto się na niego szykować, bo pełen jest wyjątkowych wydarzeń: czeka nas mnóstwo koncertów, znakomite filmy, celebrowanie Święta Niepodległości i przede wszystkim – dużo wolnego. Nie macie innego wyjścia, jak wyjść na miasto…

Piątek przyniesie Gdyni mroczny, gotycki powiew. W klubie Ucho zawita gwiazda gatunku – Closterkeller. Jak twierdzą członkowie zespołu, czas na powrót do gotyckich korzeni, grania na zanurzonym w mrocznej poezji, magicznym niepokoju i zagadkowej tęsknocie. Na gdyńskim przystanku jako support towarzyszyć im będzie zespół Soma White. Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł i 35 zł w dniu koncertu, dostępne w biurze Ucha. Istnieje także możliwość rezerwacji biletów w przedsprzedaży u managera zespołu (mateuszcybulski@closterkeller.pl). Koncert startuje o 19.00.

Miłośnicy podróży i reportażu nie mogą przegapić spotkania z autorem najlepszej książki podróżniczej w 2012 roku „Sen pod baobabem”. W najbliższy piątek Tadeusz Biedzki będzie opowiadał o swoich książkach i przygodach w nich opisywanych. Podczas spotkania o godz. 17.00 w Empiku przy al. Grunwaldzkiej 141 autor przedstawi swoją najnowszą powieść sensacyjno-historyczną „Zabawka w Boga”. Pozycja ta porównywana jest do takich bestsellerów jak „Imię róży” Umberto Eco oraz „Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna. Tadeusz Biedzki od 20 lat podróżuje z żoną po świecie, odwiedzając niedostępne dla zwykłych turystów miejsca. Zapisy jego doświadczeń możemy znaleźć w doskonałych książkach i reportażach.

 

Znajdzie się także coś dla amatorów klasycznego, rockowego grania. W sopockim klubie Scena zagra Ira. To świetna okazja do zdarcia gardła razem z Gadowskim przy największych przebojach zespołu. Koncert zaczyna się o 22.00, ale klub będzie czekał na gości już od 20.00. Bilety w cenach 48 zł dostępne w sieci Eventim oraz salonach Empik, Media Markt i Saturn.

Sobota nie ustępuje piątkowi pod względem koncertów legend rocka. W klubie B90, na terenie Stoczni Gdańskiej, wystąpi Tomek Lipnicki i Tilt. Tilt razem z Brygadą Kryzys wiódł prym wśród polskiego undergroundu lat 80. Ten koncert pozwoli ocenić czy panowie nadal są w tak dobrej formie jak kiedyś.  Start o 19.00. Bilety w cenach 30 (przedsprzedaż) i 40 zł, do nabycia w B90, Cafe Absinthe, Spatif-ie i Stacji DeLuxe.

Jeśli zdarza Wam się spacerować po stoczniowych terenach, będziecie mogli załapać się na wyjątkowe urodziny. Swoją pierwszą rocznicę od środy do soboty obchodzi Wydział Remontowy. Na przybyłych czekają znakomite koncerty i niespodzianki. Na scenie Remontowego zagości m.in. Damian Ukeje z zespołem. Pojawią się także związani z Trójmiastem i zaprzyjaźnieni z Wydziałem artyści: Łukasz Jeleniewski, Mateusz Sieńko, Wojtek Horny , Paweł Jeleniewski, Ola Wysocka.Takiej okazji nie może przegapić żaden szanujący się rockers… Start: 20:30, bilety: 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł.

TrylogiaPokazTrojmiasto_smallSopocki Teatr na Plaży zaprasza na trylogię „Raj” Urlicha Seidla. To wyjątkowa okazja, aby zgodnie z założeniem reżysera obejrzeć trzy projekcje jako jedno dzieło filmowe. Filmowy tryptyk „Raj” rozpocznie o godz. 16.00 film „Miłość”, później kolejno o 18:15 będzie można zobaczyć „Wiarę”, a na zakończenie o 20:15 „Nadzieję”. Trylogia opowiada o trzech cnotach chrześcijańskich i przedstawia historię trzech kobiet. Produkcje Urlicha Seidla zostały nominowane w konkursach festiwali filmowych na świecie w Cannes, Wenecji i Berlinie. Na jeden seans wybierzemy się już za 10 zł, a karnet na całą trylogię, to koszt 20 zł.

Niedziela zdecydowanie złagodnieje pod względem dźwięków, ale doznania nadal gwarantowane. O ekstrawagancki wieczór zadba w Uchu Maria Peszek. Jej trasa promująca płytę „Jezus Maria Peszek” wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Chętni do posłuchania utworów pochodzących z tryptyku Peszek powinni stawić się w klubie już po 19.00. Bilety w cenach 50 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertu), do kupienia w klubie Ucho, salonie muzycznym Puls, Empiku i punkcie Lotto C.H. Manhattan.

Miejscem pierwszych obchodów Nocy Niepodległości będzie Sopot, a dokładniej Mewa Towarzyska. Organizatorzy rozpoczynają trening do hucznego świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości, która przypada już za 5 lat. Akcja nastawiona jest na zachęcenie do zabawy jak największej liczby rodaków, a także tych, którzy wyrażą chęć współuczestnictwa w obchodach. Impreza zacznie się o godz. 21.00 w Mewie Towarzyskiej przy ul. Bema 6 w Sopocie, dla osób przebranych w biało czerwone barwy wstęp wolny, pozostali płacą 5 zł.

Na weekendowy deser polecamy wyjątkowy koncert – Waglewski Fisz Emade promować będą w Sfinksie 700 ich nową płytę „Matka, Syn, Bóg”. Na następny album po „Męskiej Muzyce” kazali czekać 5 lat. Ale było warto. Nowe utwory są dojrzałe, osobiste, cudownie się ciągną i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Trzech Waglewskich na scenie to nie obietnica, ale pewność, że zebrani na koncercie doświadczą wyjątkowych przeżyć. Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertu), do nabycia w salonie muzycznym Puls, Empiku i punkcie Lotto C.H. Manhattan i klubie Sfinks 700.

 

współpraca: Natalia Kopczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =