Industrialno-ambientowa hybryda w Wydziale Remontowym

industrialWydział Remontowy zaprasza na imprezę w klimacie rodem z Castle Party w Bolkowie i gratkę dla prawdziwych gotów. Na jego scenie już w piątek, 9 maja wystąpią ambientowy Blisclaveret i industrialno-gotycki Ľahká Múza, obchodzący 30-lecie działalności.

Zespół Bisclaveret to rodzimy reprezentant sceny ambientowej. Powstał on w Gdańsku w 2000 roku. Tworzący go duet (Radosław Murawski i Maciej Mehring) podąża swoją drogą i wciąż poszukuje własnego wyrazu w warstwie tekstowej i muzycznej. Obecnie panowie promują najnowszy album, pt. „Theu Anagnosis”.

Ľahká Múza to natomiast jedna z muzycznych gwiazd naszego południowego sąsiada. Zespół powstał w byłej Czechosłowacji, w 1984 roku. Choć czasy im nie sprzyjały, a inspiracje Zachodem nie były mile widziane, oni potrafili wypracować własny styl i zdobyć wiernych fanów. Początkowo ich brzmienie opierało się na nowej fali i post punku, z biegiem lat dołączyła do tego elektronika, industrial, i powiązania z gotykiem. Ľahká Múza ma na koncie do tej pory osiem płyt, kilkukrotnie odwiedzali podczas tras koncertowych Polskę, w tym właśnie na festiwalach w Bolkowie. Obecnie na trasie koncertowej obchodzą swoje 30-lecie i promują najnowszy krążek, pt. „To Be Your Mirror”.

Koncert w Wydziale Remontowym odbędzie się 9 maja o 21.00. Bilety kosztują 20 zł i można je kupić bezpośrednio w klubie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 7 =