Festiwal FAMA 2014 start!

famaFAMA, czyli Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej rozpocznie się już 7 maja i trwać będzie przez kolejne cztery dni. To niepowtarzalna szansa, aby pokazać światu swój talent! Wypromować siebie i swoje zdolności, pokazać coś w czym jesteśmy najlepsi. W tegoroczną edycję FAMY zaangażowało się całe Trójmiasto. 

Festiwal organizowany jest przez Zrzeszenie Studentów Polskich już po raz 44. Tym razem czeka na nas jeszcze więcej młodych talentów, sztuki i kultury. Nie zabraknie też warsztatów doskonalących zdolności uczestników. Podczas tego wydarzenia zaprezentują się przedstawiciele licznych dziedzin sztuki, m.in. tancerze, dziennikarze, wokaliści, fotografowie, filmowcy, kabareciarze, muzycy. Zaplanowano około 100 wydarzeń, a sceny, na jakich będą się odbywały, to: Muszla Koncertowa, Miejski Dom Kultury, Amfiteatr, Hala w Basenie Północnym, Galeria Miejsce Sztuki44, Jazz Club Scena, Cafe Centrala, Restauracja Konstelacja oraz sceny plenerowe – plaża, promenada, osiedla i ulice miast.

FAMA jest wydarzeniem, które wspiera młodych, utalentowanych ludzi. Oprócz szansy sprawdzenia własnych umiejętności, pokazania się na scenie i posmakowania zdrowej rywalizacji, uczestnicy poznają wiele osób z kręgów sztuki, z którymi połączyć ich może wspólna pasja. Jest to okazja do zbudowania licznych więzi, ale i jednocześnie do rozpoczęcia kariery i zapoznania się ze środowiskiem artystycznym Trójmiasta.

W programie jest również wiele wystaw, występów i pokazów. Skoro mowa o koncertach, to tegoroczną gwiazdą finałowego dnia Festiwalu FAMA będzie zespół Strachy na Lachy!

Szczegółowy kalendarz imprez:

Środa (7.05.2014) – Inauguracja oraz Wystawa fotografii

Czwartek (8.05.2014) – Wieczorek literacki oraz Przegląd grup kabaretowych, tanecznych i teatralnych

Piątek (9.05.2014) – Bitwa freestyl’owa, Koncert hip-hopowy, Warszatty graffiti, Warsztaty tańca z ogniem

Sobota (10.05.2014) – Warsztaty z decoupage’u, Warsztaty z tworzenia komiksów, Warsztaty z przerabiania ubrań, Warsztaty z modernizacji mebli, Przegląd muzyczny, Koncert Beniamin Yellowitz

Niedziela (11.05.2014) – Koncert finałowy i  Finał Festiwalu – rozdanie nagród.

Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu. Moc wrażeń i dobra zabawa gwarantowane!

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://fama.gdynia.pl/aktualnosci/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *