Klasyczne urodziny muzyczne

krzysztof-pendereckiCo łączy parę kompozytorów – Elżbietę Sikorę oraz Krzysztofa Pendereckiego? Poza kunsztem kreowanej muzyki, wielokrotnie wykorzystywanej w filmach oraz niezwykłej malowniczości dźwięków, 8 listopada w Filharmonii Bałtyckiej oboje będą obchodzić swoje okrągłe urodziny.

Ich wspólny Koncert Jubileuszowy odbędzie się w Sali Koncertowej na Ołowiance. Batuta spocznie w rękach Holendra Jurjen Hempel – współczesnego dyrygenta, który dzięki swojej renomie stale koncertuje z orkiestrami z całego świata. Wystąpi Alina Mleczko, według amerykańskiego pisma „Saxophone Journal” jedna z najlepszych i najbardziej interesujących saksofonistek świata. Tło muzyczne zaaranżuje Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

W programie znajdują się dwa dzieła jubilatów, nie bez kozery określanych mianem Mistrzów Współczesności: Koncert na saksofon i orkiestrę Michelangelo Elżbiety Sikory oraz IV Symfonia Adagio Krzysztofa Pendereckiego. Ponad to będzie można usłyszeć poemat symfoniczny „Od kołyski aż po grób” Ferenca Liszta.

Bilety można nabyć na stronie Filharmonii Bałtyckiej w cenach od 7 do 40 zł.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na tej stronie : http://www.filharmonia.gda.pl/pl/repertuar/mistrzowie-wspolczesnosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *