Akademia Przyszłości poszukuje Superbohaterów

Akademia Przyszłości, Źródło: materiały prasowe stowarzyszenia WIOSNA

Zosia marzy o tym, żeby „W końcu się nie bać i mieć chociaż jedną przyjaciółkę”. Koledzy Antka naśmiewają się z tego, że nie biega tak szybko i nie liczy tak sprawnie, jak oni. Chciałby móc stawać się niewidzialny na zawołanie. Kasia to bystra dziewczynka. Świetnie się uczy, ale ma trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, którzy nie zapraszają jej do wspólnych zabaw. Dla tych i innych dzieci Akademia Przyszłości potrzebuje jeszcze 74 osób wolontariackich z pomorskiego, którzy pomogą im uwierzyć w siebie i rozwinąć skrzydła.

Ale o co chodzi?

Akademia Przyszłości to inicjatywa stworzona w 2003 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Pod swoje skrzydła bierze dzieci z całej Polski, które zmagają się z niską samooceną, kłopotami w relacjach rówieśniczych i nauce. Dziecko za pośrednictwem Akademii nawiązuje relację z dorosłym wolontariuszem ze swojej okolicy. Ten poświęcając mu czas i uwagę, staje się jego mądrym towarzyszem i powiernikiem, który pomaga odzyskać dziecku wiarę w siebie i rozpocząć realizację swoich marzeń. Spotkania takie odbywają się co tydzień przez okres roku. 

Czy na pewno dam radę?

Wolontariusze nie zostają z tym odpowiedzialnym zadaniem sami. Akademia Przyszłości odpowiednio wdraża osoby do tej roli, a w trakcie programu zapewnia odpowiednie materiały merytoryczne. Zapewnia także wsparcie innych doświadczonych wolontariuszy, psychologów i pedagogów oraz dostęp do oferty szkoleń z zakresu zarządzania, czy komunikacji. Oprócz poczucia dobrze wykonanej roboty, wolontariusze mają szansę rozwinąć w ten sposób swoje umiejętności interpersonalne i komunikacyjne oraz poznać wspaniałych ludzi. 

Rekrutacja do programu kończy się 15 października! Zachęcamy serdecznie studentów Uniwersytetu Gdańskiego do zgłaszania się poprzez stronę www.akademiaprzyszlosci.org.pl 


Aktualizacja: Rekrutacja do programu została przedłużona do 30 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *