Spełniaj dziecięce marzenia! – Akademia Przyszłości

Akademia Przyszłość podaje, że aż co trzeci uczeń w Polsce wątpi w siebie. Co za tym idzie?  Rezygnuje ze starań w danej dziedzinie, nie spełnia swoich marzeń i uważa, że jest ,,za mało uzdolniony”. Jako społeczeństwo dajemy dzieciom możliwość rozwoju w szkole. Niestety — to nie wystarcza. Indywidualne podejście, rozmowy, nauka poprzez działanie, czyli to, co zachęca do rozwoju, prawie nie istnieje w co najmniej dwudziestoosobowych klasach. Niewielu młodych uczniów potrafi przebić się przez tak dużą grupę i regularnie rozwijać się na wielu płaszczyznach. W tych sytuacjach z pomocą przychodzi współpracująca ze szkołami Akademii Przyszłości, a wraz z nią MY — osoby, które chcą pomóc!

Każdy z nas był kiedyś uczniem, często szedł na zajęcia w szkole jak za karę, a jedyną motywacją pojawienia się na nich byli koledzy i koleżanki. Złościliśmy się na świat, próbując zrozumieć, jak to jest, że potrafimy znać dziesiątki piosenek na pamięć, a nadal nie możemy zapamiętać tabliczki mnożenia. Z metodą nauczania w szkole radziliśmy sobie różnie, jedni lepiej, drudzy gorzej. Dziś jest identycznie, wszystko tak naprawdę zależy od…. WSPARCIA. Wsparcia rodziców i nauczycieli. Prawda może być okrutna, ale nie każde dziecko otrzyma go tyle, ile powinno, aby osiągnąć swoje marzenia. Powodów tego jest wiele, ale dziś nie o tym. Dziś ważne jest to, aby każdy miał takie same szanse na osiągnięcie szczytu swoich możliwości!

W jaki sposób działa Akademia Przyszłości?

Celem Akademii jest pomoc dzieciom, które nie wierzą w siebie, zmagają się z trudnościami w nauce, jak i nie radzą sobie z emocjami. Ważne jest, aby dać im szansę na wszechstronny rozwój i spełnienie swoich marzeń, które wcale nie są nieosiągalne. Nie chodzi tutaj o lot w kosmos, zazwyczaj Ci młodzi ludzie po prostu chcą w przyszłości coś osiągnąć, zostać kimś szanowanym czy zrobić coś dobrego dla świata, a zwyczajnie brak im odwagi i możliwości.

Posłużmy się przykładem Kuby, który chce zostać lekarzem i mierzyć się z koronawirusem. Niestety, szkoła nie daje mu ani odpowiedniej motywacji do nauki, ani wiary w to, że kiedyś mu się uda. Kuba uważa, że zajęcia są nudne, brakuje mu gier czy zabaw, które bardzo lubi, a dzięki nim także zdobywa wiedzę. Jak w takim przypadku zmienić nastawienie Kuby?

 

Całe szczęście, Akademia Przyszłości wie co robić w takich sytuacjach…

Oto kroki, jakie podejmuje:

  1. Poprzez kontakt ze szkołami dociera do dzieci takich jak Kuba.
  2. Daje dziecku możliwość indywidualnego podejścia, dzięki pracy podopiecznego z Tutorem-Wolontariuszem. Taka osoba spotyka się z uczniem raz w tygodniu na zajęciach indywidualnych.
  3. Tutor ma za zadanie dostrzec problemy dziecka, jak i pomóc mu je rozwiązać. W dalszym działaniu skupić się na jego mocnych stronach i stale je rozwijać.
  4. Praca z uczniem odbywa się na podstawie metodologii Akademii, co zapewnia bezpieczeństwo rozwoju.
  5. Osiągnięcia dziecka wpisywane są do INDEKSU SUKCESÓW, który posiada każdy z uczestników programu, dzięki darczyńcom — wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc.

Jak Ty możesz pomóc?

Edycja 2021/2022 programu Akademii Przyszłości obejmie około 1800 dzieci, uda się to tylko dzięki twojej pomocy. Możliwość rozwoju w Akademii daje posiadanie wspomnianego wyżej Indeksu, aby dziecko go otrzymało, potrzebuje właśnie naszego wsparcia. Możesz wybrać dziecko, któremu ufundujesz indeks osobiście, założysz na niego zbiórkę lub po prostu dorzucisz się do zbiórki już istniejącej. W ten sposób dziecko zyska szanse na spełnienie swoich marzeń, a co najważniejsze, będzie wiedziało, że gdzieś w świecie jest ktoś, kto po prostu w niego wierzy i dobrze mu życzy.

Program daje szanse, aby z ust ,,młodych studentów” zniknęły zwątpienia pod słowem ,,ale”, niepokój przerodził się w nadzieję, a nauka stała się przyjemną i wartościową czynnością.

Liczy się każda pomoc, ponieważ nawet najmniejsza kwota jest wyciągnięciem ręki ku dobrej przyszłości!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Akademii: https://akademiaprzyszlosci.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *