Film z muzyką na żywo na Uniwersytecie Gdańskim

Fot. Unsplash

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG i Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG otwiera sezon filmowy 2022/2023. Rozpocznie już w tym tygodniu pokazem niemieckiego filmu z lat. 20, w towarzystwie muzyki na żywo. 

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki działa od 1994 roku pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego. Jego istotą jest edukacja i promocja kultury filmowej, zarówno polskiej, jak i ogólnoświatowej. Klub organizuje seanse filmowe, na które zaprasza wszystkich pasjonatów kina, którzy mogą wspólnie dzielić się wrażeniami i przemyśleniami po obejrzanych projekcjach. Celem działań DKF-u Miłość Blondynki jest również przedstawienie problemów współczesnego świata, skłanianie do refleksji i dyskusji. Otwarty jest na najróżniejsze, nawet najtrudniejsze tematy. 

Sezon filmowy 2022/2023 rozpocznie się już 20 października pokazem produkcji „Metropolis”, niemieckiego filmu z 1927 roku, w reżyserii Fritza Langa. To niemy film, przedstawiający w symboliczny sposób zmechanizowany świat. Ekspresjonistyczne niemieckie dzieło zachwyca od strony wizualnej, technicznej i fabularnej, od lat inspirując kolejnych twórców. Ścieżka dźwiękowa filmu zostanie wykonana na żywo przez Marcina Pukaluka — multiinstrumentalisty, którego kompozycje wpisują się w nurt minimal music, powstały w latach 60. Artysta zaprezentuje muzykę filmową, wykorzystując elektroniczne instrumenty klawiszowe. 

Pokaz „Metropolis” rozpocznie się w czwartek, 20 października, o godzinie 18:30 w Auli 1.43 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wstęp jest bezpłatny, za okazaniem legitymacji studenckiej. Dla pozostałych widzów bilety są w cenach: 10 zł ulgowy (przysługujący słuchaczom Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury) i 15 zł normalny. Będzie również możliwość zakupu karnetów. Bilety rezerwować można tutaj. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *