Wszystkie strony tańca. Międzynarodowy Dzień Tańca UG

Zapraszamy na taneczne tournée po całym świecie. W ciągu jednego wieczoru wpadniecie w zachwyt dzięki szkockim highlandom i irlandzkim jigom i reelom, zanurzycie się w ciepłych brzmieniach Orientu, o szybsze bicie serca przyprawią was ogniste rytmy flamenco, zafascynuje teatr tańca, a ducha tradycji odnajdziecie w polskich tańcach ludowych.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

W 2022 roku święto przypada na 29 kwietnia. Wszystkie Strony Tańca, to wydarzenie stworzone przez grupy taneczne działające w Akademickim Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego ALTERNATOR z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

Wystąpią:

Zespół Tańca Celtyckiego UG “Animus Saltandi”

Zespół Tańca Orientalnego “Farasha”

Zespół Pieśni i Tańca UG “Jantar”

Teatr Tańca “Kiosk Ruchu”

Zespół Tańca Flamenco UG “Los Mariscos”

Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG “Trebraruna”

Sekcja Tańca Irlandzkiego i Szkockiego UG

Gdzie: Wydział Filologiczny UG, Neofilologia – Scena Teatralna, Wita Stwosza 51, Gdańsk

Kiedy: 23 kwietnia 2022, godz. 17.00