Najdziwniejsze rekordy Guinnessa #3 

źródło: unsplash.com

Kolejne zestawienie najdziwniejszych rekordów Guinnessa. Ustanawianie jednego z nich z pewnością nie było przyjemne ani praktyczne, dwóch pozostałych wręcz odwrotnie. Oto trzy z najbardziej szokujących tytułów. 

Najdłuższe paznokcie świata 

Tytuł ten należy do Shridhara Chillala z okolic Bombaju. Mężczyzna nie obcinał swoich paznokci od 1952 roku. W sumie miały one aż 909,6 centymetra długości: kciuk dwa metry, palec wskazujący 164,5 centymetra, środkowy 186,6, serdeczny 181,6 i mały 179,1. 

Gdy Shridhar w wieku 15 lat przestał skracać swoje paznokcie, spotkał się z wieloma trudnościami. Koledzy drwili z niego do tego stopnia, że wielokrotnie próbowali mu je złamać, co kończyło się przemocą fizyczną. Później mężczyzna miał trudności ze znalezieniem drugiej połówki, bo jego paznokcie wywoływały obrzydzenie u kobiet. Z tego samego powodu w dorosłym życiu Shridhar miał problemy ze znalezieniem pracy. 

Mimo wielu przeciwności, które spotkał na swojej drodze, rekordzista nie żałuje swojej decyzji o zapuszczaniu paznokci. Twierdzi, że gdyby mógł, to z pewnością zrobiłby to drugi raz.  

Paznokcie obciął dopiero gdy miał 82 lata, ponieważ uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie. 

Najliczniejsze spotkanie 100-latków 

Takie spotkanie zorganizował dom opieki w stanie New Jersey. Na spotkaniu pojawiło się 40 osób, które ukończyły 100 rok życia. Zjechali się oni z całych Stanów Zjednoczonych, aby pobić rekord Guinnessa. 

Marty Bengio, czyli organizator wydarzenia, zapewnia, że takie spotkania działy się już wcześniej. W trakcie uczestnicy słuchali wspólnie muzyki, zjedli obiad i pyszny deser oraz grali w gry planszowe.

Najwięcej pobitych rekordów 

Tym niezwykłym tytułem może poszczycić się Ashrit Furman, który ma na swoim koncie aż 600 różnych rekordów. Już od najmłodszych lat pasjonował się książkami wydawanymi przez Guinnessa. Pierwsze rekordy zaczął pobijać w wieku 25 lat. W 1979 wykonał największą ilość pajacyków, co zapewniło mu tytuł rekordzisty. Wykonał ich wtedy aż 27 tysięcy. 

W ciągu swojego życia mężczyzna ustanawiał rekordy na wszystkich kontynentach świata. Certyfikat potwierdzający zdobycie największej ilości tytułów na świecie, Ashrit otrzymał 14 kwietnia 2009 roku. Pełną listę osiągnięć mężczyzny można znaleźć na jego stronie internetowej: https://www.ashrita.com/records/. 

Jako dziecko Ashrit nie wierzył w swoje zdolności. Mimo ogromnego zainteresowania jakim darzył Guinnessa, wątpił, że kiedykolwiek osiągnie jakikolwiek tytuł. Pewnego dnia postanowił wystąpić w maratonie kolarskim. Po dwóch tygodniach treningów chłopak zajął 3. miejsce. Od tamtego momentu postanowił, że chce zostać motywacją dla wszystkich niewierzących w siebie młodych osób. Pokonywał swoje słabości, ustanawiając coraz więcej rekordów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =