„Płatonow” na deskach Wybrzeża

1384140_711386878890644_337659520_nNa deski Teatru Wybrzeże powraca twórczość znakomitego rosyjskiego dramaturga, Antona Czechowa. Trójmiejska publiczność będzie mogła podziwiać tym razem sztukę pt. „Płatonow”. Premiera już 26 października na Scenie Kameralnej w Sopocie.

„Płatonow” to debiutancka sztuka Czechowa, którą napisał, mając zaledwie 21 lat. Jednak już wtedy w pełni pokazywała jego geniusz, zmysł obserwacji i wytrawne pióro. Mówi się wręcz, że zawierają się w niej zawiązki wszystkich jego późniejszych dzieł. „Płatonow” — opisujący spotkanie długo niewidzących się przyjaciół i późniejsze konsekwencje tegoż spotkania — to galeria pełnokrwistych, skomplikowanych wewnętrznie postaci. Mimo że sztuka powstała przed 130 laty, obraz namiętności, desperackiego poszukiwania kogoś, albo przynajmniej jakiejś namiastki w czasie kryzysu, jest boleśnie aktualny, niezwykle bliski naszym czasom.

Spektakl będzie grany w nowym, komunikatywnym i żywym — a także poszerzonym o niepublikowane u nas wcześniej fragmenty — tłumaczeniu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. Za opracowanie tekstu odpowiedzialny jest Jakub Roszkowski, reżyserem sztuki jest natomiast Grzegorz Wiśniewski.

W spektaklu występują: Magdalena Boć (Anna), Monika Chomicka-Szymaniak (Sasza), Katarzyna Dałek (Sonia), Katarzyna Z. Michalska (Maria Grekow), Piotr Biedroń (Mikołaj), Piotr Chys (Sergiusz), Robert Ninkiewicz (Głagoliew) i Michał Jaros (Płatonow).

Premiera: 26 października 2013 roku na Scenie Kameralnej.
Kolejne spektakle: 27, 29, 30 października oraz 8, 9 i 10 listopada.

Bilety w cenach 30 zł (ulgowy) i 45 zł (normalny).

Fot. Marcin Kaliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 14 =