Muzyczne wspomnienie Kurta Cobaina – Tribute to Nirvana

Nirvana plakatW tym roku mija 20. rocznica śmierci lidera jednego z najsłynniejszych zespołów grungowych lat 90. – Kurta Cobaina. Z tej okazji w sobotę (5 kwietnia) klub Wydział Remontowy zaprasza na koncert Tribute to Nirvana: In memory of Kurt Cobain, na którym usłyszymy najbardziej znane utwory grupy Nirvana. Będzie to idealna okazja, aby ożywić wspomnienia o charyzmatycznym muzyku i odświeżyć sobie repertuar jego zespołu.

Data koncertu nie jest przypadkowa – dokładnie tego samego dnia, w 1994 roku, Cobain popełnił samobójstwo. Zarówno dla fanów, którzy stali się niejako wyznawcami wokalisty, jak i dla środowiska muzycznego był to ogromny cios i wielka strata. Wielu sympatyków Kurta nie mogło otrząsnąć się po tej tragedii. Przez długi czasu spekulowano nad faktycznym powodem jego śmierci, negując rzekome samobójstwo i obwiniając żonę muzyka – Courtney Love.

Kurt opuścił nas już dwie dekady temu, jednak mimo to, postać wokalisty nie przestała inspirować, zarówno muzyków, jak i obecne pokolenie. Na koncercie nie powinno zabraknąć takich utworów, jak kultowe „Smells Like Teen Spirit”, „Come As You Are” czy „Rape me”. O oprawę muzyczną tego wieczoru zadbają:

Piotr Łuba – wokal,

Marcin Gdaniec – gitara,

Michał Młyniec – bass,

Roman Ślefarski – perkusja.

Klub Wydział Remontowy znany jest z organizowania koncertów upamiętniających dokonania gwiazd rock’n’rolla i muzyki alternatywnej. Swoich tributów doczekali się już m.in.: Lenny Kravitz, Daft Punk, Soundgarden i Kings of Leon. Publiczność dopisuje na każdej imprezie tej serii, nie ukrywając swojego podekscytowania występami. Jeśli więc chcecie uczcić pamięć Kurta Cobaina w sposób szczególny, zapraszamy na ten pełen muzycznych wspomnień koncert!

Miejsce: Klub Wydział Remontowy

Start: 20.00

Bilety: 10zł.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/228841307300164/

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *