Tragedia na koncercie Travisa Scotta

fot. FESTIWAL ASTROWORLD

Travis Scott – obecnie jeden z najbardziej wpływowych i popularnych artystów, 5 listopada dał koncert, który skończył się tragicznie. W wyniku wybuchu paniki śmierć poniosło osiem osób. Mimo wielokrotnych prób przerwania show przez fanów, raper utrzymuje, że nie zdawał sobie sprawy z tego co się dzieje. Teraz deklaruje, że zapłaci za pogrzeby ofiar Astroworld.

Co dokładnie się wydarzyło? 5 listopada w Houston, USA, Travis Scott dał koncert w ramach dwudniowego festiwalu Astroworld. Tłum liczący około 50 tysięcy osób zaczął coraz bardziej napierać na scenę, tworząc ścisk, z którego nie dało się wyjść. To spowodowało wybuch paniki i histerii – ludzie zaczęli mdleć, mnóstwo z nich upadało. Ostatecznie osiem osób (w wieku od 16 do 27 lat) zginęło, a wiele innych zostało poszkodowanych. Jedenaście z nich miało zatrzymanie akcji serca. Internet poruszyła też wiadomość o 9-letnim chłopcu, który jest w śpiączce.

Fani znajdujący się w tłumie wielokrotnie wołali o pomoc, próbowali przerwać koncert, jednak bezskutecznie. Ich krzyki były lekceważone przez pracowników. Ścisk zaczął się tworzyć po godzinie 21, około 21.30 pojawiały się doniesienia o rannych. Scott skończył grać po 22 – w momencie, kiedy wjechała karetka.

Z najnowszych informacji wynika, że dotychczas przeciwko raperowi złożono ponad 60 pozwów. Pierwszy z nich złożył Manuel Souza, który został ranny w czasie koncertu, a teraz domaga się co najmniej miliona dolarów odszkodowania. Oskarżony w czasie festiwalu miał podobno namawiać fanów do „wściekłej zabawy bez ograniczeń” i, jak podają jego słuchacze, nie był to pierwszy raz.

Scott zadeklarował, że zapłaci za pogrzeby ofiar Astroworld, a także nawiąże współpracę z organizacją BetterHelp w celu umożliwienia rodzinom i bliskim zmarłych bezpłatną pomoc psychologiczną.

Dzień po tragedii artysta na swoim Instagramowym profilu dodał filmik, w którym powiedział, że czuje się zdruzgotany. Przesyła modlitwy dla tych, którzy zginęli. Dodał również, że nie był świadomy tego, co się działo i poprosił o przekazanie wszelkich informacji lokalnym władzom.

Wypowiedziała się także partnerka Travisa, Kylie Jenner. Jest załamana wydarzeniami z piątku i twierdzi, że ona także nie miała pojęcia o panującej panice i rannych osobach w tłumie.

W sprawie tragedii oraz w celu ustalenia przyczyny wybuchu paniki wszczęto śledztwo. Organizatorzy zapowiedzieli zwrot pieniędzy za bilety, a poszczególne marki zrywają współpracę z Travisem Scottem – między innymi Epic Games, Sony, a także prawdopodobnie Nike.

Festiwal Astroworld wydał oświadczenie na swoim Instagramie. Drugi dzień imprezy został odwołany, a jej teren zamknięty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *