Czy już czas na łyżwy?

Źródło: Kelli McClintock/Unsplash

Wiatr, deszcz i niskie temperatury nie sprzyjają wychodzeniu z domu, szczególnie kiedy chce się aktywnie spędzić czas. Alternatywą dla biegania czy jazdy na rowerze może stać się jazda na łyżwach! Po długiej przerwie związanej z pandemią zobaczmy, gdzie w trójmieście możemy wybrać się na ślizgawki.

Gdańsk

W Gdańsku mamy do wyboru dwie tafle. Pierwsza to lodowisko na Placu Zebrań Ludowych. Ten popularny obiekt miejski przed pandemią był odwiedzany przez blisko 100 000 osób każdego roku. W poprzednich latach lodowisko organizowało również cykliczne imprezy okolicznościowe, m.in.: Halloween, mikołajki czy walentynki na lodzie.

W sezonie 2020/2021 lodowisko na Placu Zebrań Ludowych zawiesiło swoją działalność. W tym roku wracają, a rozpoczęcie sezonu 2021/2022 jest zaplanowane na drugą połowę listopada. Informacje o dokładnym terminie otwarcia będą dostępne na ich fanpage’u na Facebooku oraz na stronie internetowej.

Drugie lodowisko mieści się w Hali Olivia. Już od 9 października można wybrać się tam na łyżwy. Ślizganie w tym sezonie potrwa do końca marca 2022 roku. Informacje o godzinach dostępności ślizgawek można znaleźć w oddzielnym komunikacie umieszczonym na stronie internetowej lub w kasie.

Bilet wstępu na ślizgawkę za jedną osobę wynosi 20 złotych. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć łyżwy czy skorzystać z kawiarni. Dla naszego bezpieczeństwa zostały także wprowadzone obostrzenia i zasady sanitarne: na miejscu wymagana jest dezynfekcja rąk, na terenie obiektu obowiązuje zasłanianie nosa i ust. W trakcie samej jazdy nie trzeba nosić maseczek.

Sopot

Sopockie lodowisko co roku mieści się na głównym placu Skweru Kuracyjnego, nieopodal wejścia na molo. Sezon zwykle rozpoczyna się tam pod koniec grudnia lub na początku stycznia, jednak jeszcze nie ma informacji czy będzie funkcjonować w tym roku.

Gdynia

Po przerwie związanej z pandemią gdyńskie lodowisko w Centrum Sportu przy ul. Bema 33 rozpocznie działalność w grudniu. Miejska ślizgawka działa w sezonie jesienno-zimowym od kilkunastu lat. Tafla ma wymiary 20 × 30 metrów. Przed pandemią obiekt cieszył się dużą popularnością – w sezonie korzystało z niego około 25 tysięcy osób.

W tym sezonie duże obawy o funkcjonowanie obiektu wywołała budowa parkingu podziemnego, która jest realizowana w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ze względu na trwające prace ulica prowadząca do obiektu, która była również drogą przeciwpożarową lodowiska, została rozebrana. Ta zaś musi spełniać określone wymogi dotyczące nośności wozów strażackich.

Prace przy budowie parkingu przebiegają zgodnie z harmonogramem, dlatego będzie możliwe otwarcie lodowiska. W listopadzie będą prowadzone roboty związane z odtworzeniem drogi dojazdowej, tym samym lodowisko zostanie uruchomione już w grudniu. Szczegółowe informacje, aktualny cennik oraz dokładna data startu pojawią się na stronie internetowej w najbliższych tygodniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 7 =